| Darias16 a întrebat:

Hey TPU......Ma puteti ajuta cu ceva? Deci......prietena mea cea mai buna are un prieten si vrea sa se desparta de el dar nu stie cum pentru ca daca o va face apoi acel baiat nu va mai vorbi cu ea si este foate suparata.In schimb acum ii place de un baiat cu un an mai mic dar nu stie daca lui ii place de ea sau nu si cum se poate aptopia mai mult de el.Ma putei ajuta va rog pentru ca urasc sa o vad mereu suparata.

7 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul.
Nu e deloc o idee buna sa se desparta de el,nu-si da seama ca de el ii pasa, atata timp cat se supara ca nu-i vorbeste.
Intai sa se gandeasca bine si apoi sa ia o decizie!
Iar daca alege sa se desparta de el, sa-i spuna scurt si la obiect, ca nu mai vrea sa fie cu el, deoarece place alt baiat.
Adevarul e frumos chiar daca uneori doare si nu e ceea ce dorim sa auzim.
Succes!

| foxsilver a răspuns:

Spune-i sa il invite frumos la o discutie in care sa-i explice pentru care motiv nu mai doreste sa fie prieteni. Dar, atat invitatia cat si discutia sa aiba loc pe un ton cat se poate de calm si civilizat. Iar la finalul discutiei sa-i precizeze ca pot ramane amici, fara nici un fel de resentimente.
In ceea ce priveste al doilea baiat, spune-i prietenei tale sa-si aduca aminte cum a aflat ca fostul o placea, si sa repete figura. Simplu!

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Trebuie sa poarte o discutie cu baiatul respectiv si sa-i spuna ca lucrurile nu mai merg in relatia lor dar spera sa ramana prieteni. Acest lucru se poate intampla sau nu. E destul de ciudat sa vorbesti mereu cu fostul si unul din voi sa fie intr-o relatie. Cat despre celalalt baiat, sa intre in discutie cu el, sa se cunoasca apoi lucrurile vin de la sine.

| Puţifer a răspuns:

Ce mama dra'? Daca tipei nu-i mai place de respectiv, de ce sa stea cu el din mila? Sa-l faca si mai mult sa sufere? Nu cred ca nu va intelege, daca ii va spune ce-are pe suflet. Cat despre celalalt baiat, i-as recomanda intai sa il mai cunoasca, sa nu regrete dupa

| 456deea a răspuns:

Pai sai zica ce simte ca nuui mai place de tip si sa-i spuna ca vrea sa fie doar prieteni daca el nu intelege asta e...

| rebeca22 a răspuns:

Pai trebuie sa fie sincera cu acel baiat si sa-i spuna ca nu mai are sentimente pentru el.

| Darias16 explică:

Si daca vorbeste cu prietenul ei si acesta nu vrea sa se desparta de ea spunandu-i ca o iubeste si nu vrea sa o piarda si ea fiind mai sensibila i se face mila de si ramane cu el pana la urma dar este nefericita?