| AnneSweet a întrebat:

mai bine scriam o carte decat sa pun intrebarea oricum e mai rau decat o telenovela : Ziua 1:Eram afara pe la 10-11 seara eu cu o fata si 2 baieti mie imi place de baiattul de 14 ani dar eu am doar 12 prietena mea are 14 si neam jucat adevar sau provocare si celalalt baiat a dat o provocare ca fata de 14 sa il sarute pe baiatul de care imi placea mie si la pupat:*:*:* apoi eu am fugit si am plans mult a doua zi m-a intrebat unde am fost m-a luat in brate si nu a spus nimic a plecat nu ne-am mai intalnit de atunnci :X:X:X 1) Simte ceva pentru mine? 2) Cum il fac sa ma placa si sa imi spuna ca ma iubieste? 3)Daca tot nu spune nimic cu o sa ii spun ca il iubesc? Multumesc frumos FUNDITA+VOT

Răspuns Câştigător
| Ruxaandraa_Lechintan_1998 a răspuns:

Poarta-te natural, nu ii acorda foarte multa atentie pentru ca se va simti sufocat, fi tu insati, dar dai si niste indicii ca il placi pentru ca daca te place isi va da seama si te va aborda!

7 răspunsuri:
| andreiuuutza a răspuns:

Iubire?laughingLa 12 ani? E frumoasa iubirea, dar e un cuvant mare la varsta ta.Da, posibil sa te placa, foarte posibil, tu ca fata nu ai ce face decat sa astepti.

Răspuns utilizator avertizat
| violetajustme a răspuns:

Poti sa ii spui ca il placi! si ca te-a deranjat atunci cand prietena ta l-a pupat.simplu si la obiect daca vrei sa iispui ce simti

| zubby05 a răspuns:

Wow pai : 1) posibil in valoare de 60-70% 2)trebuie sa fi tu. daca te place o sa ajunga sa te si iubeasca, la partea cu spusul "te iubesc" poate fi mai greu trebuie sa aveti o relatie stabila pentru asta 3)in locul tau asteptam sa o zica el primul... dar daca nu o face poti sa o spui tu scurt si la obiect. Sper ca te.am ajutat.:*:*

| AnneSweet explică (pentru zubby05):

Daca mai esti on i-am spus pe mess te iubesc si a pus un semn al intrebarii ce zic?

| violetajustme a răspuns (pentru AnneSweet):

De ce i-ai spus te iubesc? vrei sa strici totu? intelegi ce inseamna cuvantul astala 12ani? nici macar nusti si nu ai simtit dragostea aia adevarata. acum e doar o atractie si atat nu se poate numi dragoste!

| zubby05 a răspuns (pentru AnneSweet):

Iai spus ca il iubesti? straight face pai tu inca nu il iubesti iti spun sincer... este doar o atractie. Spune-i ca il placi si ca iti doresti o relatie cu el (abia dupa asta poti sa incepi sa il iubesti trebuie sa aveti o relatie mai intai... esti inca un copil) Trebuie sa fi sigura pe tine, desi la 12 ani eu cred ca ar trebui sa mai astepti putin. P.S. iubirea pe care o porti pentru o persoana nu se marturiseste pe mess ci fata in fata