| borntotwerk a întrebat:

Hey TPU.mi-e dor de fostul..am incercat o relatie cu altcineva dar nu a mers.ce sa fac sa il uit?sad

9 răspunsuri:
| jolidon a răspuns:

Da-i timpului timp, el mereu stie sa rezolve cel mai bine problemele de orice natura, si acopera si cele mai adanci rani. Daca e sa fie al tau se va intoarce, in caz contrar nu ai decat sa treci mai departe cu siguranta ca undeva te asteapta Prince Charmin'. In caz ca tu vei plange mereu uitandu-te inapoi vei ignora frumusetea prezentului si vei da cu piciorul unui viitor fericit. Nu are rost sa regreti. Poate ca nu esti inca pregatita pentru o relatie. Plangi cat ai nevoie, vorbeste cu cineva care e gata sa te asculte, citeste, fa lucruri constructive din suferinta ta. Eu am trecut prin asta des. Ne certam, ne impacam...Pana la urma trebuie sa accepti ca fiecare lucru care nu e vesnic ajunge la un sfarsit. Deal with it. Love is a loosing game ( cum spunea Amy Winehouse).

| h3r a răspuns:

Accepți că l-ai pierdut și mergi mai departe.

| Cristiann25 a răspuns (pentru h3r):

Nu,nu! Sa vina la mine o noapte si o sa-l uite garantat, nu o sa-si mai aminteasca NICIODATA de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lola lola lolii, olteanca tot olteanca frate, fierbinte rau laughing cat e Craiova aia de mare si nu ti-ai gasit unul care sa corespunda tie si tu lui? nu ma face ca acum aterizez acolo si te caut

| NoNameexd a răspuns:

Nu te grăbii să fii cu altcineva, atâta timp cât încă mai ai sentimente pentru fostul tău.Dar gândește-te că nu are rost să suferi degeaba, pentru că tu practic asta faci.Doar ești atașată de el foarte mult, dar gândește-te că nu se merită, lasă trecutul, treci mai departe! Bucură-te de prezent și speră la un viitor mai bun.Baftă!

| ManeaAlex a răspuns:

Incearca si cu mine smug

| HinataNeji a răspuns:

Dac il mai iubesti trebuie sa incerci sal intorci

| Dyenutza159357 a răspuns:

Trec prin aceiasi perioada ca si tine. La inceput e greu sa-l poti uita dar cu timpul va merge. Incearca sa eviti lucrurile ce-ti amintesc de el, cum ar fi melodii sau altele. Iesi mai mult cu prietenale tale si distreaza-te la maxim, de cate ori ai ocazia. Ochii care nu se vad se uita. BE STRONG! :*

| AndreeaC26 a răspuns:

Trec prin aceiasi chestie ca tine happy
Si sincera sa fiu m-am obisnuit cu dorul, cu suferinta, cu toate happy
Si asta ma face mai puternica happy
In ziua de azi nu se mai merita sa suferi pentru nimeni happy
Stiu ca e greu, si nu am ce sa te sfatuiesc, lucruri gen "iesi cu prietenii, ocupati timpul cu altceva sa nu te mai gandesti la el..sau etc " ca gandul tot te duce la el.Ai rabdare, pentru ca. cu trecerea timpului ai sa uiti, si cand incepi sa-ti mai revii, incearca sa stai cu un baiat, si chiar daca nu te atasezi de el asa imediat, incet, incet, ai sa prinzi putin drag acolo, si ai sa uiti happy Cu siguranta.