| Com3 a întrebat:

Hey,TPU, Mi-e rusine, sa vorbesc cu prietena mea la telefon happy, in realitate vorbim, dar la telefon parca, nu avem subiect de, discutie, si mi-e si rusine, dau Funda pentru ce-l mai bun sfat! happy

Răspuns Câştigător
| Blu3Smyle a răspuns:

happy pentru unii e mai usor sa vorbesti in realitate pentru unii sa vorbesti la telefon fiindca in realitate esti in aceelasi spatiu cu ea si poti spune ce frumoasa e vremea sa zic laughing daca vrei sa nu iti mai fie rusine...imagineazati ceva placut cu ea ceva ce te face sa zambesti o sa-ti treaca emotiile crede-ma si sa fii deschis cu ea dar nici prea prea sper ca te-am ajutat. Funda? :* mie asa mi-a mers!

| Com3 explică (pentru Blu3Smyle):

Mai astept pana la ora 2-3, deocamdata e a, ta tongue

10 răspunsuri:
| On3St4r a răspuns:

Înainte sa o suni scrie-ți pe o foaie mai multe subiecte de discuție și întrebări.

| iubesc a răspuns:

De ce sa iti fie rusine? Imagineaza-ti ca este in fata ta si vorbii deschis despre orice, ce iti place sa faci, planuri de viitor.

| Azµre a răspuns:

Dacă și la telefon ți-e rușine nu vreau să știu ce subiecte discutați în realitate!

| h3r a răspuns:

Te, gândești, că, ea, este, în, fața, ta.

| greyhound a răspuns (pentru h3r):

Foarte perspicace, initial am crezut ca e ceva in neregula cu tine de pui virgula dupa fiecare cuvant

| h3r a răspuns (pentru greyhound):

Cu mine oricum este...

| L7w7n7d7 a răspuns:

Asta e, se mai întâmplă. Aşa sunt şi eu. La telefon nu mă prea descurc şi în realitate blană, nu-mi mai tace gura.
Pentru că pur şi simplu nu-mi place să comunic prin telefon, nu pentru că sunt ruşinos sau ceva gen.

| soricelulRulz a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie rusine, imagineaza-ti ca e langa tine, ca e fix in fata ta, daca crezi ca n-aveti subiect spune-i asta, va fi mai usor, va sti si ea si astfel veti gasi impreuna laughingcomunica cu ea, asta e cheia orcarei relatii

| Ramona960 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine. Caci daca cu prietenii nu poti vorbi, atunci cu cine? Poate va este mai usor sa vorbiti in fata si de asta la telefon nu reusiti sa mai gasiti subiecte. Dar spre exemplu, ceea ce ati vorbi in fata, vorbiti la telefon. Deschideti un subiect pe care l.ati abordat in realitate atunci cand vorbiti la telefon si incetul cu incetul iti va disparea timiditatea. Sau mai asteapta putin sa iti capeti increderea in tine si in ea si mai mult si cand te vei simti tu confortabil vei putea discuta mai multe cu prietena ta la telefon. Prietenii sunt foarte valorosi, cei adevarati, nu trebuie sa ai rusinewinking. Sper ca te.am ajutat macar putin!