| Eliut a întrebat:

Salut tuturor. Nu am un subiect despre care sa vorbesc cu prietena mea thinking 90% din timpul care vorbim la telefon, ne spunem ca ne plictisim si altele. Any Ideeas?

Răspuns Câştigător
| Acadeaaa a răspuns:

Pai incepetzi conversatia cu : salut, ce ai mai facut azi? si dupa ce vorbitzi noutatile si asa mai departe intreab`o ceva desprea ea. sa vezi cum gandeste intr-o anumita situatie, parerile ei pe un anumit subiect, ceva referitor la relatia voatra, astfel o sa va cunoastetzi mai bine.

7 răspunsuri:
| nighter a răspuns:

De ce va sunati daca nu aveti nimic sa va ziceti? Nu cred ca e cazul sa lungesti inutil o conversatie cu cineva cu subiecte pe care ti le sugereaza altii pe TPU.

| NoNameToday a răspuns:

Pai de ce nu incercati sa va povestiti ce ati facut in acea zi
ce planuri aveti pentru celelalte zile
sau cand va vedeti
cand iesiti pe undeva, in ce loc, unde si cand.
de ce nu va exprimati sentimentele fata de celalat?
glumiti, radeti, prostiti`va[daca e genul vostru]
puteti sa vorbiti despre orice, fiti doar inventivi

| Eliut explică:

Pai ne e dor unu de altu, si vrem sa ne auzim, si stiu ca e inutil, dar eu am cerut o solutie :-s

| Eliut explică:

Pai in marea parte din timp cand suntem impreuna, adica afara si asa, avem ce discuta, ce face... dar la telefon, nu prea... si apoi, chiar nu stiu ce sa vorbesc cu ea, si asta e doar de o saptamana, inainte aveam, dar acum nu, si mi se pare ca o fac sa se simta prost, dar ea zice ca e ok. Ma simt oribil straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma frate femeilor nu le place sa inchida conversatia partenerul de asta fa-o vb cat va si inchizi spui ca ai treaba
mie mi-a mers foarte bine se topeste dupa mine
asa mi so intamplat fa cum vrei tu?
e alegerea ta.
daca mai intrebari emailu meu e shivachristi@yahoo.com

| Larisa005 a răspuns:

Oww eliut, mai intai ca sa poti vorbi cu acea prietena trebuie sa-ti deschizi telefonul whistling
buna idee, ai?smug
hai ca am eu ceva sa-ti zic >big grin

| blueGirl_3580 a răspuns:

Sincer? intr-o relatie, daca nu prea ai nimic de discutat cu partenera, nu prea se mai numeste relatie. discutia ar trebui sa decurga de la sine.Concluzia:daca nu aveti nimic in comun, dc mai sunteti impreuna?