| Ionita_Mihai_1997 a întrebat:

Hey TPU...nu stiu ce sa mai fac sunt foarte deprimat...
Cand am inceput clasa (sunt a 7-a) a venit o colega noua in clasa si eu imediat m-am indragostit de ea,e foarte frumoasa si foarte de treaba si eu voiam sa fiu impreuna cu ea, stiti voi ca un cuplu..si am intrebat-o daca are prieten (iubit), ea a zis ca da si eu m-am simtit foarte prost..in continuare ma simt prost,sunt trist, sunt deprimat..va rog ajutati-ma cum pot trece peste acest lucru?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia nu e dragoste. Drept urmare, nici suferinta adevarata nu poate fi.Treci peste sau incearca sa te apropii de ea

| Xelon a răspuns:

Nu renunta asa usor pustiu, adica tu l-ai vazut cu ochii tai?
Poate te testeaza(desii ma indoiesc ca la 14 ani stie d-astea), oricum nu te da batut decat cand chiar ii vezi impreuna si nici atunci nu e sigur ca in viitor nu o sa poti fi cu ea.
Oricum esti cam mic da in fine...

| Ionita_Mihai_1997 explică (pentru Xelon):

Da i-am vazut pe amandoi si am crezut ca e fratisu dar nu e...

| Xelon a răspuns (pentru Ionita_Mihai_1997):

Atunci asta e, oricum relatile de genul asta nu tin, nu ai varsta potrivita pentru asa ceva, poti sa astepti sa se desparta de ala, dar repet nu esti pregatit de relatii...

| Ionita_Mihai_1997 explică (pentru Xelon):

Dar chestia e ca nu i-am vazut pe amandoi sarutandu-se, doar l-am vazut azi cand am iesit de la scoala ca a venit sa o ia, oricum multumesc pentru ajutor.

| bogdan72 a răspuns:

E groasa. Apuca-te de droguri, alta idee n-am.

| BogdanBz a răspuns:

Nu e dragoste, e doar o pasiune de moment. e o persoana noua aparuta in viata ta si te simti atras de nou...o sa iti treca peste cateva zile poate chiar saptamani.