| Sxx a întrebat:

Pe fiecare zi văd copii/adolescenți care încă se "plâng" pe TPU că ei nu au încă iubit/iubită și nu au avut parte de așa zisul "primul sărut". Tema asta este discutată de foarte mulți dintre copii, și pun întrebări aici* gen "Cum să fac; Dacă mă fac de râs; Etc " Problema este că eu nu înțeleg această "frică"... teamă. Eu nu am avut problema asta, încep să cred că-s anormală, sau că acei copii au ceva cu capul rolling on the floor))
Aștept păreri laughing Pare ciudat :/

Răspuns Câştigător
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ma primul sarut a fost asa simplu pe vremea mea.Ne uitam unul la altul si zbang! Simplu si frumos.Asta era acum 6-7 ani.Vad ca copii astia se tem, ca dracu de tamaie.E mai frumos daca nu iti explica cineva si nu iti faci atatea griji.Sa stea mai calmi, sa o faca si sa traiasca clipa.

| Sxx explică (pentru FABULOSUL6000):

Erau alte vremuri atunci. Acum totul a "evoluat".

11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

De copii timizi ai auzit?
Apropo cum adica au ceva cu capul?
Inca ceva. de Bunul simt si o educatie buna ai auzit?
Ori sunt eu prea ciudat si in ziua de azi asa ceva numai exista... ma refer la educatie si bunul simt!
Intrebarea ta parea atit de interesanta dar te ai impiedicat la sfarsitul ei! laughing

| Sxx explică (pentru VadTot):

E doar o simplă întrebare, și eu sunt timidă și nu am avut problema asta. Voiam doar să aud o părere, că aproape pe fiecare zi văd astfel de lucruri. Doar simpla curiozitate :/ acum nu trebuie să mă condamni.

| VadTot a răspuns (pentru Sxx):

Nu te condamn dar. m-a deranjat sa vad cum jignesti, niste fiinte inocente. la inceput de viata....Sentimentala.laughing
Ca doar nu toata lumea e ca tine.happy

| Sxx explică (pentru VadTot):

Eram în mare parte ironică...tongue

| VadTot a răspuns (pentru Sxx):

Ok. Data viitoare sa fi mai atenta. happy tongue

| Wihox a răspuns:

Copiii astia nu au parte de primul sarut din cauza lui Traian Basescu si Elena Udrea. Huoo

| Sxx explică (pentru Wihox):

Hai să nu dezbatem o altă temă... politica laughing

| neutrino a răspuns:

Sa intelegem corect ca tu deja ai (mai) crescut si ti-ai adus aminte ca exista aceasta sectiune?

| SkyPilot a răspuns:

Teama de a fi respinsi sau de a gresi o avem toti intr-o masura mai mare sau mai mica. Cei mai mature am reusit sa o diminuam sau sa o invingem.
Oamenii vin aici pentru ca pot posta anonim si obtine un raspuns. Mai greu sa intrebi la 13 ani: mama, cum e cu primul sarut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti anormala si nici ei nu sunt. Poate da, e cam ciudat, dar gandeste-te la emotiile pe care le traiesc mai ales ca primul sarut este important. Si unde sa ceara pareri si sfaturi daca nu pe un site pe care esti practic anonim? Consider ca e problema lor, si nu sunt in masura sa ii judec. Altii poate au cerut sfaturi surorilor, fratilor, prietenilor mai mari, insa unii considera site-ul mai eficient.