| Maria200988 a întrebat:

Bună.

Ajutați-măă. Am o problemă, nu știu să sărut x_X.. Am 15 ani și încă nu am avut nici un iubit, am refuzat mai mulți băieți pentru că nu știu să sărut. straight face, acum vorbesc cu un băiat de mult timp și mă place și sigur o să mă întrebe să fiu cu el, pe el chiar nu vreau să-l refuz. mi-e frică. dacă o să fiu cu el și dacă nu o să știu să-l sărut mă voi încurca și va râde de mine, și o să mă facă de râs sad.

Deci ajutați-mă. Aștept sfaturi. Și cum se sărută.

FUNDĂ.

16 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Nu exista un anumit ghid, care sa te invete cum sa faci acest lucru. Stai linistita, sunt sigur ca acel baiat nu va rade de tine, daca esti mai stangace.
Iti las mai jos link-ul, cu cateva "instructiuni" si indicatii, care te pot ajuta.

http://www.clopotel.ro/......t-130.html

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Impinge usor limba spre buzele lui, apoi vezi cat vrea sa,, guste,, din ea...

| Cristiann25 a răspuns:

Ce imi place de asta "e7d7n7" ca le spune direct asa ca mine.Chiar esti batuta in cap ma? Totul se INVATA asa ca lasa porcariile si uitatul pe internet la video despre si cum sa saruti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu crezi ca s-a nascut cineva invatat? Nici eu nu am mai sarutat pana acum dar nu imi fac nici cea mai mica problema. Daca persoana respectiva te place nu va rade de tine ca nu stii sa saruti ca nu e om sa le stie pe toate.
Sa ai o seara faina!

| SunnyDay88 a răspuns:

Nimeni nu a stiut cand a facut asta prima oara. pur si simplu faci ce simti. si daca treaba e buna sarutul va veni natural si de la sine si fara sa fii experta in asta si va fi cel mai frumos sarut. ii poti spune ca nu ai experienta daca vezi ca momentul acela magic nu apare.

| Hevnoraak a răspuns:

Dacă nu încerci, nu ai să guști plăcerea, la propriu, va fi greu la început dar pe urmă te vei obișnui.

Răspuns utilizator avertizat
| e7d7n7 a răspuns:

Cu gura.
Tu vrei tutorial cum să săruţi? Eşti proastă înseamnă!
Presupun că şi mâncatul a trebuit să înveţi dintr-un tutorial.

| alexanonimu a răspuns:

Te invat sa saruti da cu o conditie cand o sa vrei sa faci sex pentru prima oara tot la mine vii sa te invat k?

| rikkimady16 a răspuns:

Ce imi plac emotiile astea! si eu eram la fel ca si tine. ma gandeam cum o sa fie si ce trebuie sa fac sau cum sa fac sau cum sa stau, in fine, 1001 de intrebari fara raspuns. eu am invatat pe parcurs, iubitul meu mi-a spus dupa cateva luni ca am invatat si eu cum sa il sarutlaughing nu trebuie sa iti fie rusine de el, nimeni nu s-a nascut invatat. daca totusi nu sti cum si ce uite:

Cand o sa fi cu el si o sa fiti amandoi unul langa altul gata-gata sa va sarutati te rosesti putin, te uiti in ochii lui si ii spui "Invata-ma!" :*:*
te-am pupat!big hug baftahappy

| maryus83 a răspuns:

Totul se invata practic. daca e un domn nu o sa rada pentru ca nu amuzant sa nu sti un lucru.doar prostii rad si daca e asa prost sa rada de tine cautati altu care nu rade

| PoeTuL05 a răspuns:

Fa ce face si el.Din experiente inveti:p. daca nu saruti azi, nu saruti maine, nu saruti poimaine, atunci mereu va ramane "prima oara"si niciodata nu vei sti sa sarutihappyda`ti drumu si incearca, nu il lua repede pe "nu stiu"in brate...

| Corynna13 a răspuns:

Cred ca toti ne-am pus intrebarea asta, asa ca nu trebuie sa fim rautaciosi happy Nu cred ca exista un raspuns la aceasta intrebare, pentru ca totul vine pe moment. Depinde si de baiat. Unii saruta mai lent si senzual, altii mai ca nemancatii, si totusi pasional big grin Ideea e sa fii atenta din prima clipa, iar apoi sa ii urmezi exemplul. Si daca e intr-adevar interesat de tine, chiar daca nu ii va placea sarutul, nu va rade de tine. Oricum te vei simti putin ciudat, vei fii emotionata, dar in acelasi timp iti va placea senzatia. Oricum va fi, il vei tine minte toata viata big grin Asa ca ar fi frumos sa fie cu o persoana care iti place cu adevarat. nu cu cineva pe care tocmai l-ai intalnit si nu stii mai nimic despre el. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| uglyface1 a răspuns:

Lasal pe el sa preia initiativa tu doar lasate purtata de val! Totul va merge de la sine, nimeni nu s-a nascut invatat! happy