| diesel94 a întrebat:

Hey TPU...pls help me.imi curge un lichid maro din vagin, ce poate fi? e pentru prima data cand imi curge
nu are miros si, iar menstruatia mi-a trecut de cam o saptamana daca nu mai mult.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o scurgere întârziată a menstrei sau chiar o afecțiune hormonală.
Consultă un medic.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este sange. Probabil esti cam in perioada ovulatiei si ai o dereglare hormonala care determina aceasta sangerare. Daca sangerarea dureaza mai mult de doua zile sau se repeta, trebuie sa te vada un ginecolog.

| Just4FunHD a răspuns:

Daca dupa contact era acea scurgere maronie atunci e vorba despre o rana pe colul uterin. aceste rani sunt foarte periculoase caci, netratate, pot duce in timp la cancerul de col uterin (prin "in timp" se intelege o perioada mai lunga sau mai scurta, dar oricum este periculos sa nu o tratezi).
In aceste cazuri recomand vizita la ginecolog, fara niciun pic de rusine terbuie sa mergi ca deh, e in pericol viata ta

| diesel94 explică:

Ultimul contact a fost sambata seara iar acea scurgere azi mi-a aparut