| capsunica_4760 a întrebat:

happy! Problema mea sta in una amoroasa. Sunt impreuna cu iubitul de 2 anisori, el fiind mai mic decat mine cu un an, el avand aproape 19 eu aproape 20. Anul acesta,am fost cam la distanta,datorita mie care trebuia sa plec la facultate.
Eh, uite ca anul acesta a trecut, nu am avut cine stie ce conflicte, am avut cat de cat incredere.
La liceul care invata prietenul meu, s-a organizat banchetul de sfarsit de clasa a12a in Bulgaria.L-am intrebat cu o luna in urma sa imi zica si mie daca vrea sa se duca, si mi-a promis ca nu se va duce. Plecarea in banchet fiind pe 30 mai, eu am aflat ca el pleaca cu 2 zile inainte.M-am certat cu el pe seama aceasta ca nu m-a luat si pe mine, ar fi fost frumos, sa vad si eu Bulgaria si sa ne bucuram impreuna de aceste zile.Eu am invatat in acelasi liceu si profesorii care au mers, ma stiau chiar foarte bine.In fine, el a plecat.L-am inteles, i-am zis sa fie cuminte si sa nu faca nimic.Inainte sa ma vad cu el ieri, am intrat pe net si am cautat pe net clubul in care a iesit el impreuna cu colegii, amicii sai in Bulgaria.Clubul se numea Bonkers Disco, cand vad o poza in care se tinea de brate cu ea.M-am certat rau cu el, cine e tipa? Chestii de genu`.Am intrat pe fbù lui si el o avea deja la prieteni.Am intrat pe ea si am vorbit dandu-ma drept prietenul meu, Marius. Tipa vorbea limba bulgara dar m-am inteles cu ea in engleza.Eu fiind "Marius",m-am prefacut ca nu imi amintesc ce am facut in acea noapte cu ea,chestii de genul acesta.Ea mi-a zis ca nu au dansat, nu s-au sarutat, nu au facut nimic, insa, el i-a daruit un trandafir si a pupato pe obraz. Eu stau si ma gandesc, de ce a facut asta? Mie nu mi-a mai daruit o floare de asta vara si ii daruieste unei necunoscute? Vin, cu intrebarea: mai are rost sa mai continui cu el? SI-a cerut scuze, dar sa i le accept? Se merita? Tinand cont, ca in relatia noastra nu mai e totul chiar atat de roz. Daca m-as desparti de el, ce as face? Va rog, ajutati-ma cu un sfat sincer.Dau fundita! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai face? laughing)
Wake-up draga mea, nu trebuie sa stai intr-un baiat ca baieti sunt destui si nu toti sunt atat de distrusi.
Acum pe bune, i-a dat o floare. Deci i-a cumparat o floare pentru ca?! straight face Porcarii de genul eu stiu ca le dai cand vrei sa fii cu tipa respectiva, o placi. Eu i-as fi dat cu flit din prima. straight face Evident ca a vrut sa fie singur cu ea si sa nu-i stai tu pe cap.winking

De ce ai sta cu un mapete ca asta? straight face Ti-am zis, baieti se mai gasesc si degeaba au trecut 2 ani daca voi ati stat doar de dragul cifrei.

| capsunica_4760 explică (pentru anonim_4396):

Eu realizez ca ar trebuie sa ma despart de el...Insa ma opreste faptul ca eu nu mai am nici -un prieten de cand sunt cu el..Am iesit doar impreuna si doar cu niste amici de ai lui... Ma gandesc, ce as putea face vara aceasta fara el? Eu fiind obisnuita doar cu el.Nu am cui sa cer sfatul..ma simt singura!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru capsunica_4760):

Dar tu la facultate nu te-ai integrat? Sau te bazezi pe iubi ca te scoate pe afara cu gasca lui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru capsunica_4760):

Iti gasesti. Faci cont pe un site social si gata, iti gasesti. E plina lumea de baieti. Nu trebuie sa stai cu cineva doar dintr-un motiv ca asta.Asa ziceam si eu. Ma gandeam bai eu n-am mai vorbit cu nimeni, nu mai cunosc pe nimeni, daca ma despart raman asa ..singura. Dar se gasesc baieti in prostie si sa fie si mai buni ca fostul.winking

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce sa faci, continui sa te uiti la soare si mai multa atentie cu golanii astia.

| Zenithf a răspuns:

Daca iubitul tau are 2 anisori, nu poate avea aproape 19 ani. Nu mai inteleg nimic. straight face

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

In primul rand nu stiu de ce te crizei ca nu te-o invitat la banchetul lui. Scuza-ma dar tu nu aveai ce cauta acolo, la banchet sunt invitati el, colegii si profesorii, tu NU ai ce cauta acolo! Al doilea rand, sa inteleg ca el trebuie sa iti ceara voie din moment ce il intrebi daca merge la banchet? Eu cred ca raspunsul era evident ca da, merge la banchet, este totusi banchetul cls 12. Al treilea si ultimul, foarte urat din partea ta sa intri in intimitatea lui, ce face el acolo nu trebuie sa te intereseze pe tine, el a mers sa se distreze cu colegii lui. Urasc fetele posesive ca tine, sper ca baiatul sa iti dea papucii imediat ce pleaca si el la facultate si sper sa fie in alt oras decat in cel unde esti tu.

| neutrino a răspuns:

Frumoasa si emotionata aceasta creatie a unei povesti de asa-zisa dragoste. Continua pana vei primi si tu o floare.

| sofisis a răspuns:

Dupa 2 ani de zile mi se pare stupid felul in care te comporti. Sincer. Oi fi mai mare ca el dar esti mai imatura.
Mie chiar nu mi se pare mare lucru ce a facut. I-a placut si lui pe moment fata si i-a dat o floare. Mare chestie.Nu te-a inselat, nu nimic.
Exagerezi prea mult si faptul ca ai incercat sa il faci sa rateze banchetul de cls a 12a mi se pare foarte urat din partea ta. Ai fost foarte egoista.
Oricum, avand in vedere ca tu zici ca nu mai e totul roz, e clar ca tu ai renuntat deja la el si cautai fix un motiv, cat de mic, sa te desparti de el si sa pici tu bine (cum ca vai, ce nesimtit e, uite ce ti-a facut).
Daca nu mai vrei sa fii cu el, fi matura si spune-i.