| deadman a întrebat:

Please help! Ma aflu intr-o situatie cam complicata! Imi place de o fata (nu stiu daca si ea stie), dar in acelasi timp de ea ii mai place si altui baiat. Chestia e ca acest baiat este cel mai bun prieten al iubitului undei foarte bune prietene se-ale ei (acesta prietena a ei fiind si prietena mea), iar el o asteapta pe ea si pe prietena acesta comuna dupa ore sa le i-a de la scoala. Acesta prietena vrea sa o combine(sa zicem asa) cu acest baiat, dar ea spune ca nu simte nimic pentru el. Eu cam de o saptamana si ceva am pus ochii pe acesta fata si de atunci stau mai mult pe langa ea si incerc sa fiu foarte prietenos si chestii de genul acesta. Ideea e ca din cate cred eu si ea ma place putin pentru ca in timpul unei ore la scoala pe care am facut-o intr-un laborator(eu de obicei stau in spatele ei in clasa si in laborator stau mai la distanta de ea), ma uitam spre ea si dupa privirile noastre s-au intalnit si am stat asa cateva secunde, stau majoritatea timplului de la scoala cu ea, si in weekend am fost la o plimbare cu ea in parc, iar in statie in timp ce ateptam masina i-am pus mana dupa gat si nu m-a respins (iar aici ma intreab oare a observat sau simtit ca am facut asta?). Aceasta prietena comuna a intrebat-o si ea a cam ezitat sa ii zica, dar astazi a intrebat-o iar si din cate am auzit a zis nu, dar nu stu la ce s-a referit la mine sau la celalalt baiat. Chestia e ca nu stiu ce sa fac, sa ii spun ca o plac (dar imi este frica ca ma respinge), sa mai astept (dar imi este frica sa nu ma i-a ca un prietensi atat), chiar nu stiu ce sa fac. Ideei?

1 răspuns:
| alinbogdann a răspuns:

Prietenas...eu zic sa numai astepti sa ii zici ce simti pentru eu.Eu zic ca o sa te aleaga pe tine... Funda?