| aannoonnimaa74 a întrebat:

Sunt o fata de 16 ani si imi place de un baiat de la scoala... el nu stie cine sunt, dar eu stiu cine e el. Problema e ca am incercat de cateva ori sa vorbesc cu el si chiar sa zic cine sunt, dar de fiecare data cred ca m-am facut de ras. Cum sa il abordez? Adica chiar daca nu o sa fiu impreuna cu el, macar sa fim prieteni... Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Cupcake a răspuns:

Pai e perfect si asa. Macar acum stie de existenta ta, ca sa zic asa. Dar pentru inceput eu zic sa-l abordezi pe o retea de socializare. Iti va fi mai usor asa pentru primele convorbiri. Dupa poate veti hotari amandoi sa vorbiti si f2f. Nu trebuie un discurs anume ca sa te bagi in seama cu cineva, pur si simplu intra pe el cu un "Hei.Ce faci?" si in functie de raspunsul lui vezi daca va mai trebui sa continui sau nu.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai incercat de cateva ori si 'te-ai facut de ras', inseamna ca te-ai dus in fata lui, si stie cam ce intentii ai, deci ar trebui sa faca el ceva acum, daca e interesat. Eu zic sa stai in banca ta, ca sa nu pari disperata.

| aannoonnimaa74 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

El nu stie ca il plac, pentru ca nu m-am dus fix in fata lui "sa ma fac de ras"... uitate la celalalt raspuns pe care l-am dat. Sfaturi?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru aannoonnimaa74):

Pai i-ai dat sansa sa intre intr-o conversatie cu tine, si 'nu te-a vazut'.
Nu vreau sa-ti spulber visele, dar tot ce ai face de acum ar insemna disperare.
Totusi, cum zice cel/cea de mai sus, incearca sa-l abordezi pe facebook. Daca nici atunci nu iese o conversatie... Las-o balta.

| Cupcake a răspuns:

De ce te-ai facut de ras? In ce sens?

| aannoonnimaa74 explică (pentru Cupcake):

Adica nu ca m-am facut de ras... ideea ii ca l-am intrebat ceva de genu "nici tie nu ti-o placut, asa-i?"(era vorba despre o melodie, iar eu l-am intrebat doar ca sa ma bag in seama cu el) si dupa i-am zis "apropo, eu sunt..."(si i-am zis cum ma cheama si el nu o zis nimic asa ca am plecat, si de atunci nu am mai vorbit cu el. Ceva sfaturi?

| Cupcake a răspuns (pentru aannoonnimaa74):

Pai e perfect si asa. Macar acum stie de existenta ta, ca sa zic asa. Dar pentru inceput eu zic sa-l abordezi pe o retea de socializare. Iti va fi mai usor asa pentru primele convorbiri. Dupa poate veti hotari amandoi sa vorbiti si f2f. Nu trebuie un discurs anume ca sa te bagi in seama cu cineva, pur si simplu intra pe el cu un "Hei.Ce faci?" si in functie de raspunsul lui vezi daca va mai trebui sa continui sau nu.