| RimePeHartie a întrebat:

Hey TPU!

Vreau sa va intreb cum a fost prima dragoste la voi...cum a inceput si cum s-a sfarsit, cat timp a durat sau inca exista. love struck cea mai frum pov de dragoste primeste funda (dar nu inventate)tongue

Răspuns Câştigător
| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Heyo!

Povestea mea a inceput asa.
prin 98 am avut primul meu prieten.
Era o zi de iarna geroasa aveam vreo 13 ani si eram micuta rauhee hee
ma`m indragostit de el Alex era cel mai frumos dintre baieti pe atuncea day dreaming si el avea o prietena dar eu tot il placeambatting eyelashes. Celelante prietene ale mele imi spuneai sa-l uit numai una a spus sa nu uit sa sper. Am sperat si am sperat am asteptat pana la 14 ani cand na mai fost cu acea fata. El avea 15 ani si era in clasa cu mine [ am uitat sa mentionez]. Am reusit sa fug de la scoala cu el si cu prieteni lui cand era ascultare la matematica si un test fulger in 2 ore de mate x_x si am fugit prin camera portarului care are deschidere separata prin scoala si am fugit intr-un parc alaturi si era doar cativa colegi de`ai nostri dar eu nu vb. deloc cu ei si el era foarte bun prieteni cu ei si eu eram singura fata si imi era o rusine x_x. Asa am reusit sa ma apropii mai mult de el.
El m-a intrebat ceva chestii si ne-am apropiat. mi-a cerut id-ul de mess
Prima convorbire a inceput cam asa
Þί|ίк ߪ☻ : Heii blushing
aℓɛϰ : Buna whistling
aℓɛϰ : Esti cumva timida? sau...
Þί|ίк ߪ☻ : Ti-se pare devil
aℓɛϰ : E bine happy
Þί|ίк ߪ☻ : Un moment nerd

Dupa 5 min.

aℓɛϰ : Vreau sa te intreb ceva. Dar, sa nu razi de mine blushing
Þί|ίк ߪ☻ : Cum sa rad de tine? Inf :-J
Spune happy
aℓɛϰ : Vrei sa iesi in parc maine pe la 14:40? puppy dog eyes
Þί|ίк ߪ☻ : Ops. blushing
Imi ceri cumva sa ies cu tine?
aℓɛϰ : Si tu ce crezi?
Þί|ίк ߪ☻ : Cred ca e o poveste interesanta si am spune Da :]

Mai era ceva dar atat am salvat day dreaming

A 2 zi am iesit afara doar noi 2 unde am vb. in continu iar seara am vb. cu el non stop prin mesaje
Pe la 03:00 mi-a dat mesajul de intrebare whistling la care i-am spus un DA mare day dreaming Si asa a inceput relatia noastra a durat 5 luni la care ne-am despartit pentru. ca el a trebuit sa se mute in constanta am mai tinut legatura o luna apoi ne-am despartit pentru. ca eu nu cred in relatiile de la distanta sigh
Sincer inca mai tin la el ca prima data love struck

Sper ca nu te-am plictisit cu romanul meu =]]]]

5 răspunsuri:
| AnnaS98 a răspuns:

Pai povestea mea de dragoste dureaza de vreo luna jumate. e cu un tip din clasa. prin aprilie mi-a marturisit ca ma palce si el e un mare don-juan(istet, inteligent, aratos, tot tacamul) si nu aveam cum sa'i zic nu. el se impacase cu fosta prietena in acea perioada dar el tot spunea ca "a sarit pe el' si nu simte nimic pentru ea. si a vrut sa ma sarute, dar nu l'am lasat. a doua zi ne'am bagat. a treia zi a inceput sa ma pipaie si avand in vedere ca a fost non-stop cu fosta lui prietena m-am simtit ca o curva si i'am dat o palma. el s-a enervat si mi-a dat papucii. faza e ca la inceput am fost dezamagita, apoi am crezut ca n'am nevoie de el, dar pana la urma inca il mai iubeam.pe la sfarsitul lunii mai vorbeam cu el pe facebook(era singur, se despartise de mult de tipa aia) si il tachinam ca o placea pe o alta tipa. el se apara si zicea ca o place doar pentru aspect si altele si ca "vrea sa faca in asa fel incat s'o urasca sau ceva'. si inainte sa realizam am inceput sa vb despre noi. a aflat ca inca il mai placeam si am aflat ca si el inac ma mai place. totul era bine pana de 1 iunie(pana atunci nu ne mai sarutasem sau ceva din aprilie). el s-a enervat pe motive stupide si a zis ca asta n'o sa tina, etc. dar pana la urma l'am impacat. pe 6 iunie l'am sarutat. n'o mai facusem de mult. am stat incolaciti vreun sfert de ora. asa am facut in fiecare zi de scoala care ne mai ramasese. totul a fost tinut secret. relatia mai dureaza si acum. el e plecat la tara, dar se intoarce sambata astabatting eyelashes o sa reluam totul de unde am ramas

| col0rs a răspuns:

Pailaughing
Eram in clasa a5a.El era in a7a.
Si 0 fata d la mine din cls i.a zis ca il plac si nu ma mai lasa dracu'n pace.Ma lua d gat.Si incepea iubire, stii ca nw p0trivim? Si eu :"du-te dracu da.n gandu meu papuselule"laughing
Si.asa tot anul ma. ntreba mereu "vrei sa fii cu minesmug".Si eu ca pr0asta nu si nu.

In a6a tot asa. T0ata iarna ma pazea sa nu ma "b0teze cineva".laughing
Si intr.0 zi a pus nij baieti sa tina d usa d la 0 cls sa v0rbim fara intreruperilaughing,.sI m.a intrebat:"u ce simti de fapt" si i.am raspuns"presiune desteptule", i.am tras un genunchi in punctul sensibil si am sarit p geamrolling on the floor
S.au intamplat multe in acel an day dreaming.
dupa ce am terminat scoala nij c0legi s.au dus la baie, eu nu am putut sa merg si mi.a zis 0 pr ce s.a intamplat: 0 fufa imbracata sumar s.a bagat in el si cred ca i se sculaserolling on the floor
Sa aflu mai tarziu ca's impreuna:@
Si na, i.am zis ca il plac si a zis ca si ellove struck.i-am mai zis ca nu vreau sa ne c0mbinamlaughing.Atat:dlaughing

| Păhărela a răspuns:

Hei!
Aveam vreo 17 anisori si urma sa ma intalnesc cu un baiat din Bucuresti. Eram prieteni cam de un an. Vorbeam pe mess, la telefon... chestii. La o luna dupa ce ne-am vazut prima data (prin martie, venise la un var care sta in acelasi oras unde stateam eu) decis sa formam un cuplu si dupa inca vreo 3 saptamani m-am mutat in Bucuresti la el. Stiu ca e ciudat sa te muti in alt oras doar pentru a sta cu el dar... nu regret asta pentru ca pe atunci aveam doar o verisoara cu vreo 5 ani mai mare care ma sprijinea si cu care stateam si prietenii. Asta pentru ca eram certata cu parintii cam de un an.
M-am mutat la el acasa, el statea singur pe atunci intr-un apartament de-al surorii lui. M-a prezentat parintilor lui decum am ajuns in Bucuresti si ii consider ca pe niste parinti. M-a ajutat sa ma impac cu parintii mei si m-a facut cea mai fericitaa fatalove struck.
Ne certam foarte rar, iar certurile acelea sunt foarte marunte... Vrem sa nu ne despartim niciodata si sa avem o familie fericita impreuna. Diferenta de varsta nu prea exista, el fiind cu vreo 3 saptamani mai mare ca mine. El are o nepotica de 3 anisori care o consider ca pe fetita mea si o iubesc tare multlove struck.
Cam atat... Sper ca nu consideri ca ti-ai pierdut vremea citind ce am scrisblushing
Te pup!:*

| SmOkEyEyEs a răspuns:

Pai totul s.a intamplat intr.o frumoasa zi de vara. Era o zi de 24. iunie.2006.Il chema Ionut.si avea pe atunci 13-14 ani.Eu eram doar o copila mica si inocenta, care tocmai trecuse prin 2 tragedii(moartea celei mai dragi fiinte: mama si accidentul unchiului meu). Ne.am vazut si ne.am placut Nu credeam la inceput ca o sa se uite la o fata mai mica ca el dar totul s-a intamplat diferit, fata de cum credeam eu. Totul a fost un joc la inceput dar a ajuns sa fie o frumoasa relatie plina de amintiri frumoase de 3 ani si jumatate.dar din pacate s.a terminat sad.am ramas prieteni.si ne vedem aproape in fiecare luna.si mai nou am aflat ca suntem si verisori laughing de al 3 lea grad laughing

| Cenations a răspuns:

La mine prima dragoste a fost secreta si asa a ramas.Persoana care mi-a placut prima oara nici nu stia ca o plac! Apoi am avut o gramada de prietene.Cu vreo trei inca mai tin o legatura speciala!