| PuFaRiNaIsThEoNe a întrebat:

Hei TPU vreau sa va intreb cum v-ati cunoscut prima/ul prieten/a? si cat a durat? si cum a fost relatia ce ati simtit? cea mai frumoasa poveste de dragoste primeste funda! tot ce ati avut pe suflet atunci puteti sa ziceti chiar sunt foarte curioasa. FUnda!

12 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Prima...aveam 14 anisori tinerel, aveam doar jocuri in cap, si a aparut o fata..pe care o cunoasteam deja ea a fost atrasa de mine dar ce dracu nu ne-am iubit, nu poti iubi la 14 ani poti sa fii foarte atras sa o placi dar nu e vorba de iubit. Dupa o perioada am realizat ca ne-am plictisit ca vrem sa mai incercam si alte relatii de atunci am ramas cei mai buni prieteni si am facut tot felul de prostii,copilarestilaughingEu am plecat din tara si ea,ne-am intalnit in Grecia am continuat sa vorbim si sa fim prieteni si acolo, dar iar am plecatlaughingAcum muncesc in alta parte ea a ramas acolo dar vorbim des, ca prieteni, si stiu ca nu poate exista prietenie intre o fata si un baiat fara a exista sentimente dar poate suntem o exceptielaughingErau si sunt momente cand ne spunem chiar tot, si stiu ca in ea pot avea incredere si pot primi un sfat si un sprijin oricand, si ea la fel are mare incredere in mine.Deci in concluzie prima a ramas in viata mea, si va ramane poate doar ca o prietena foarte apropiata sau poate ca o viitoare iubita, sotie cine stie ce iti ofera viata never say never. happy

| AriannaAri a răspuns:

Eu mi-am cunoscut primul iubit (care este si actualul) pe internet, inainte sa fim impreuna ne cunosteam deja de ceva timp ..eram pur si simplu amici pentru ca eu inca nu vedeam niciun fel de relatie cu el avand in vedere ca eram prea mica iar el era mult mai mare ca mine... La varsta de aproape 14 ani (el 17) mi-am dat seama ca avea un oarecare interes pentru mine (oricum sunt sigura ca daca nu as fi fost prea dezvoltata pentru varsta mea, practic la aproape 14 ani aratam ca una de 16, nu cred ca i-ar fi placut de mine) si m-a intrebat daca vreau sa ne vedem iar eu i-am spus ca da. De atunci a inceput totul si mi-am dat seama ca, chiar este un baiat la locul lui pentru ca rar intalnesti persoane care la varsta lui sa nu fi facut nimic (cred ca sti la ce ma refer). Dar, lasand asta de o parte, a existat problema cu ai mei care greu au acceptat relatia noastra, el fiind mai mare ca mine, dar dupa ce l-am prezentat si au vorbit cu el si-au dat si ei seama ca nu e un handralau ci e chiar un baiat bun. De atunci nu au mai existat probleme (in afara de certurile care exista in toate cuplurile, dar nu certuri legate de inselat pentru ca ne iubim prea mult ca sa ne inselam, ci certuri banale care se rezolva imediat), cu mama lui ma inteleg perfect, este ca si o a 2-a mama pentru mine si uneori lucrurile care nu i le pot spune mamei mele i le spun ei. Totul este bine, ne iubim foarte mult si suntem impreuna de 2 ani si ceva love struck... Sper sa nu vad comentarii rautaciose de la alti membri legate de varsta sau alte chestiiwinking.

| Kennziiie a răspuns:

Primul meu a fost nasoloh go on. Nu el ca persoana. Eram amn2 mult prea mici sa ne dam seama ce se intampla de fapt. Dar iti spun o alta poveste de dragoste. puppy dog eyes. Eu si el, ne-am cunoscut intamplator pe un joc. Nu a fost nimic la prima vedere. Eram intr-un fel, frati. Ne-am inteles mereu extrem de bine, ne spuneam off'urile si m-a ajutat enorm de mult (am trecut prin niste faza extrem de nasoale in ultimii ani ). Mereu imi spunea'' lasa sys, tot raul spre bine'', eu incet incet am inceput sa ma indragostesc de el, dar nu i-am spus niciodata. Imi tresarea emreu inima cand ma saruta pe acel joc. (Nu, nu eram impreuna) Doar ma saruta... Apoi chiar nu stiu ce s-a intamplat, legatura dintre noi s-a rupt.Eu am mai vorbit de cateva ori cu mama lui, cu care am o legatura foarte stransa, si cu dansa, mi-a fost mereu, ca o a doua mama.

| Kennziiie a răspuns (pentru Kennziiie):

Nu stiu de ce nu apare tot straight face.

| Demonull a răspuns (pentru Kennziiie):

Ce joc? big grin

| Kennziiie a răspuns (pentru Demonull):

IMVU si metin happy

| Demonull a răspuns (pentru Kennziiie):

Oh metin, dulce metinlaughing

| Kennziiie a răspuns (pentru Demonull):

Se poate fara?laughing

| PuFaRiNaIsThEoNe explică (pentru Kennziiie):

Puteti sa va duceti pe chat. vreau sa mai vad povesti. tongue

| anonimul0826 a răspuns:

Eu sincer n-am cunoscut-o dar am vazut-o d emulte ori si in multe fete dar nu am avut curakul so cunosc si sa vb cu ea dar sper odata si odata so cunosc si sa vorbesc cu ea si sa traim o poveste frumoasa de dragoste

| Avril01 a răspuns:

Paiii..acum 5 ani a inceput totul, aveam doar 12 ani blushing..Prietenei mele ii placea ft mult de el (ea avea aceeasi varsta q mine)..eu nu il cunosteam si mi l.a aratat intr.o zi..Pfff mi sa paruuttt ft urat, nu imi placea delooc. Apoi toata gasca ne intalneam seara afara si stateam ft mullt, fiind si el printre noi cu gasca lui de prieteni. dupa o perioaada am vazut ca tipul nu imi era char asa indiferent..problema era alta, si mie, si prietenei mele care a pus ochii pe el prima, si la inca o fata ne placea de el.laughing) Ciudat, dar parca intervenise putina competite intre noi. El mi.a cerut mie la discoteca sa dansam si mi.a sp ca ma place si sa ne "combinam"laughing termenul popular cand eram micutsi..eu nu am acceptat din cauza prietenei mele care stiam ca e mult mai atrasa de el, decat eram eu..ma rog, intr.o perioada scurta de timp am reusit sa.i cuplez ..totul era bine, frumos.ei amandoi, eu q altcineva..pana intr.o seara cand am vb pe mess si mi.a marturisit ca a acceptat sa stea cu fata respectiva doar ca sa fie in preajma mea. happy..Si de atunci am hotarat sa las totul la o parte si sa incep ceva cu el..Bineinteles ca fata aceea nu a vb cu mine 2 ani.sad dar ia trecut k a inteles ca dragostea q sila nu merge..Si acum pe 16 Iulie se fac 5 ani de cand suntem impreuna :X.

| anisika a răspuns:

Eu am 10 ani si m-am indragostit deja de vreo 3 ori.Pot sa o zic pe cea recenta?
P.S:Nu radeti de mine.
Acum vreo 3 luni eram in parc si dadeam ture cu trotineta.La un moment dat, un baiat pe role a vrut sa ma depaseasca.L-am depasit eu insa.Cand m-am uitat in spate, am vazut ca era asiatic.Mi-a zambit si m-am lasat dusa de val.Acum am venit din parc unde m-am intalnit cu el si colegul meu(care stie de noi doi)si ne-a facut sa ne tinem de mana, deoarece eram timizi si nu am facut-o pana acum.:*:*:*