| xGypsyQueen a întrebat:

La ce varsta ati avut prima dragoste? Si cat a durat? Cat de mult ati suferit? Cea mai` frumo "poveste" primeste fundita` love struck

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

La varsta de aproape 18 ani. El, fiind primul meu prieten, si avem o relatie de 1 an si 2 luni care continua.
Am suferit si sufar mult, dar nu din cauza lui, nici vorba de asa ceva, noi ne intelegem super, dar sufar din cauza propriilor mei parinti care nu il accepta pe el deloc. Am trecut prin multe...mama nu il vrea deloc, m-a tinut inchisa in casa, fara telefon, laptop, a dat in mine doar ca sa ma ia de langa el. Pe el l-a jignit in ultimul hal, dar tot degeaba. EL a incercat de atatea ori sa vorbeasca cu ai mei, dar nu se poate. Ai mei nu au niste motive logice ca eu sa nu fiu cu el, ci doar niste aberatii. Noi luptam impreuna, am luptat din prima clipa, de cand am stiut cat este el "de special" pentru mine si nu regret nimic din tot ce am facut. Pe zi ce trece imi dau seama ca am facut alegerea corecta. Sfatul meu o sa fie mereu pentru toti cei care se iubesc, sa nu renunte la iubire atata timp cat e sincera indiferent de ceea ce implica ea, greutati, sacrificii, etc, atat timp cat se merita, restul nu conteaza.

Cam asta e povestea mea, desi sunt multe de spus, dar toate astea dor.
Numai bine!

9 răspunsuri:
| consilierindragoste a răspuns:

Relatia sexuala la vreo 17 dar de dragoste la 21 si de atunci nu mai stiu ca nu am mai avut ca am ramas impreuna. a durat un pic ca sa se maturizeze dar acum e bine

| dreamout a răspuns:

Hibig grin
Pai am avut relatii trecatoare si nu pot sa spun ca am iubit cu adevaratstraight face. dar EL, a fost visul meu din totdeauna, acum insa s`a ales scrum:-

| Bylok a răspuns:

Buna!

s-a intamplat cand aveam 14 ani. el m-a intrebat daca il iubesc si eu i-am zis NU, apoi m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am zis NU(eram si sunt o fata care mai intai gandeste si de aceea m-am gandit la consecinte pentru ca chiar daca il iubeam enorm de mult stiam ca relatia nu va dura deoarece el era genul de baiat smecher, fitos si toate alea), dupa ce l-am refuzat de doua ori nu a mai insistat, iar a 2 a zi am aflat ca este cu o fata cu 1 an mai mare decat el(iar eu eram gata sa il accept). nici nu iti imaginezi cat de trista am fost in acea zi, nu plangeam, insa nu puteam ascundea tristetea, iar el era la fel de trist... a trecut un an si eu tot il mai iubesc, insa el nu(cel putin asa cred). insa partea cea buna este ca vorbesc cu el foarte des, iar el are incredere in mine

| haiZI a răspuns:

De fapt la 5 ani de colega de banca.Ca imi fura jucariile si mi-a dat si martisor, dupa care m-a pupat.heh

| Lovelysmilee a răspuns:

Hm, frumoasa intrebare love struck
Prima dragoste o traiesc si in prezent si dureaza de 2 ani si aproape 3 luni blushing
De suferit, nu am suferit deloc, suntem fericiti unul cu celalalt, ne iubim si ne respectam love struck
Si avem doar 17 ani eu, el 17 ani si jumatate love struck
Eu cred ca e cea mai frumoasa poveste day dreaming, bine e si a mea si poate d-aia blushing

| Laur_7500 a răspuns:

Sincer eu am avut prima dragoste in clasa a 7-a pentru ca mi-a placut mult de tot de o fata. i-am propus sa fim impreuna si astfel am descoperit ca si ea ma iubeste si ne-a fost bine impreuna.si tie o sa iti fie mai ales daca ai persoana pe care o adori alaturi de tine. Fundabig grin

| selena_3227 a răspuns:

Buna. Poi eu mi-am inceput viata sexuala la 17 ani...sa ati spun cum neam cun nu o sa ati vina sa crezi dar neam cunoscut pe internet. El locuia in Italia si eu in Spania cu parinti mei.Am vb asa pe internet vreo 3 luni si la telefon pana el a hotarat sa vina la mine in spania a venit si la mine neam plk si neam iubit de prima data pot sa spun c nu imi pare rau c l-am cunoscut aici. a stat la mine 2 sap dupa care a plecat anpoi in Italia dupa nu am mai putut sta unul fara celalalt si ne-am gandit sa ne mutam impreuna acum eu locuiesc cu el si cu socri mei aaa si app am 19 ani si sunt foarte fericita alaturi de ei. pooop

| Papusik a răspuns:

Am mai avut prieteni, dar a fost ca un fel de joaca...mai ales ca ma plictisesc repede nu a durat muult.
Prima mea dragoste o traiesc in prezent :Xcu un baiat excelent.
Problema e ca sad eu il supar cate odata. Asa si sunt si geloasa.nu prea am avut motive ...Doar odata eram eu cu el, verisoara mea si o prietena eu am chemat-o pe var'mea sa-i zic ceva si el cu prietena mea au ramas pe o banca si vorbeau ei nu stiu ce...si mi se parea mie ca vorbesc prea mult. Si m-am enervat si nu m-am mai dus la ei. ii ziceam daca in prezenta mea stai cu fetele in lipsa mea ce mai faci.Cred ca am exagerat putin atunci.
Il iubesc ff mult sad dar ma enervez repede si ma supar, si stiu ca nu se simte bine in momentele cand ma enervez eu.
Nu stiu cum sa fac sa nu ma mai enervez asa repede. Stiu sigur ca nu o sa ma pot schimba fiindca seman cu tata, e fix ca mine si el.

sad
Asa raspunsu e ca prima dragoste o traiesc in prezent.
Aproape 7 luni si inca mai dureaza, sper sa nu se mai termine love struck

:d

| xRos3 a răspuns:

Heii. :-D Carlaa sunntt. :-| :-) Cred ca stii povesteaa mea :-D