| PuFaRiNaIsThEoNe a întrebat:

Hei TPU vreau sa va intreb cum v-ati cunoscut prima/ul prieten/a? si cat a durat? si cum a fost relatia ce ati simtit? cea mai frumoasa poveste de dragoste primeste funda! tot ce ati avut pe suflet atunci puteti sa ziceti chiar sunt foarte curioasa. Funda

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul a pornit de la convorbirea de pe messenger. Ne-am simtit atat de bine, incat am preferat sa tinem legatura. Dupa lungi convobiri, am ajuns la concluzia ca ne potrivim de minune.La scurt timp, mi-a cerut prietenia si bineinteles am acceptat.Incepusem sa simt fluturasi in stomac de fiecare data cand imi scria ceva.Asteptam cu sufletul la gura sa vad ce avea de gand sa-mi spuna.Incepusem sa-l visez, zilnic.
Timpul trecuse si trebuia sa ne intalnim.'Neuitata' si prima intalnire, plina de emotii. Imi tremurau picioarele, nu stiam ce sa fac.Ce sa-i spun, ma gandeam intruna la el.Cum va reactiona cand ma va vedea, fata-n fata? Ajunsesem la locul intalnirii si intepenisem oarecum. Il 'pandeam' nestiind ce sa fac.In final, traversase strada fara ca eu sa stiu, rugandu-l neincetat sa mai stea putin, pentru a-mi trece cat de cat emotiile.M-am intors, m-am indreptat spre el, ghemuindu-ma in bratele lui. Emotiile m-au 'cuprins'.Ne-am plimbat putin, dupa care ne-am asezat pe o banca.Se apropiase atat de 'lent' de mine...ramasesem fara cuvinte. Emotiile nu ma lasau in pace. Avea niste ochi atat de frumosi si un zambet atat de perfect.Stand cateva minute, ne-am ridicat, indreptandu-ne spre o statie. Emotiile crescusera si mai tare cand, ne-am luat pentru prima data de mana.Era atat de frumos
Timpul trecuse atat de repede si sosise momentul plecarii.Amandoi tristi, ne luaseram 'ramas bun' cu greu, dupa care am inceput sa plang.Imi apareau diverse intrebari in minte...'Oare ce impresie si-a facut?' 'I-a placut cum arat?'...Devenisem agitata.L-am telefonat si bineinteles, l-am intrebat ce impresie si-a facut, cum i-am parut mi-a dat un raspuns pozitiv si rasuflam usurata!
Eram atat de fericita. Fluturasii in stomac ramasesera acolo toata ziua. Vroiam sa-l vad non-stop.Sa ii spun cat de mult il iubesc. Era atat de perfect!
Totul parea un 'fragment' desprins dintr-o poveste, una atat de frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh doamne, cred ca e ceva de povestit.
Primul iubit a fost pe la 12 ani, vara.
Vorbeam noi ce vorbeam pe mess si imi zice " pacat ca nu esti din ct " si mi se aprinde mie beculetul " ba sunt! ". Si zice sa ne intalnim a doua zi sau ceva in genu.
Vorbim noi ce vorbim si se porneste ploaia si ne bagam sub un copac. Lui ii suna telefonul si dupa ce inchide ma trezesc bot in bot cu el ( la propriu ). Si daca pana atunci eu tremuram desii era vara atunci, in momentul ala a inceput sa imi alerge sangele nebuneste prin vene si muream de cald. Si ala fusese primul sarut si m-a condus pana la scara blocului dar cum nu vreiam sa ne despartim am mers in statie sa astept masina cu el si eram cocotzata foarte frumos pe o masina si ne sarutam noi de zor cand vine mama frumos. :X Scena perfecta pentru ca el credea ca este o prietena nici de cum maicamea ( wtf!? ) si eu eram gen " A a a eee.u deecii " incercam eu sa explic ceva pe acolo si el relax ca nu stia cine e. Mi-a interzis sa mai ma vad cu el pentru ca e mai mare ca mine cam cu 4 ani si tra la la, logic ca nu am ascultat-o si ne-am mai vazut pana sa inceapa scoala pentru ca dupa ne despartisem si ne-am mai vazut de doua ori si dupa am mai vorbit pe mess de cateva ori sa ne mai intalnim da am refuzat. Si dupa 3 sau 4 ani am vorbit pe mess mai multe ore ca am mai avea ceva sentimente unul pentru altul si tra la la si am zis sa ne intalnim ( dupa insistentele lui ) si ne-am intalnit si relatia a decurs vreo 4 luni. Era la fel de zapacit dar si foarte romantic si avea un caracter al drecu' ca al meu laughing. Nu lasa nici unu de la el si a mers un pic cam greu relatia. Doua caractere de piatra se bateau cap in cap. Poate ar fi tinut relatia asta daca se intampla in alte circumstante si eu eram "eu" cu chef de glume si viata, dar cine naiba mai are chef de glume la 8 sau 12 seara ( caci pana atunci stateam impreuna )dupa ce a glumit toata ziua la scoala si a topait. Era dificil, el avea chef de vorba pentru ca terminase scoala eu nu stiam cum sa imi vad patul mai repede dupa o zi de scoala laughing. Si asta a fost si s-a stins thinking Dar a fost dragut, adica eram acum 3 sau 4 ani cu el pe o banca si ne mozoleam de zor si o baba sta cat sta si se uita la noi si tipa la el " Las-o mama sa respire " rolling on the floor, deci am crezut ca mor acolo. happy

| DWDT a răspuns:

Am sa-ti povestesc povestea unor prieteni. Ei s-au cunoscut, au fost impreuna o luna si apoi s-au despartit pana intr-o seara dupa 4 ani cand sora baiatului a chemat-o pe fata sa mearga la mare, fara sa stie ca si EL e acolo. Acolo s-au redescoperit si au fugit in Las Vegas si s-au casatorit. Nici nu imi venea sa cred cand mi-au povestit. Inca sunt impreuna si au un baietel.

| DeyutZZZa22 a răspuns:

Hhhmmmm...daca as fi stiut ca iubirea vietii mele e chiar langa mine nu as mai fi cautat imposibilulbig grin sunt cu el de 4 ani de zile, stam pe aceeasi strada de 12 ani...dar niciodata nu am avut ochii pentru el pana intr o seara la un chef cand intamplator s-a dat la mine, asta a fost in data de 15.06. 2008 si de atunci numai am ochii pentru nimeni, il iubesc mai mult ca orice pe lume asta.e totul pentru minebig grin

| rebecutza99 a răspuns:

Buna. Totul a inceput de la gradinita, eram foarte mici, dar eram prieteni la catarama. El a plecat la Bucuresti, eu la Pitesti. In vara trecuta, cand am fost la bunici, ne-am ciocnit bicicletele fara sa ne vedem unul pe altul.Cand ne-am ridicat privirile, inimile noastre au facut BUM! Din ziua aia ne intalneam in fiecare zi. Intr-o zi, cand vroiam sa ne vedem, o haita de caini m-a incoltit, si stiam ca asta imi era sfarsitul. Ma rugam la Zumnezeu sa ma ajute. Dar a venit el, pe bicicleta lui. EU eram deja lesinata pe acolo laughing. M-a luat in brate si m-a dus pe o banca din apropiere. I-am multumit. Ne-am marturisit ca ne placem unul pe altul. Acum suntem in gasti diferite de bikeri. Cele doua gasti sunt dusmane. Mereu ne intalnim pe secret. Dar, intr-o zi, seful gastii mele m-a urmarit respectiv si seful prietenului meu l-a urmarit pe el.Ne-au surprins si, Ne-au fugarit toata ziua laughing. Intr-un final, seful lui m-a prins si pe mine si pe el si seful respectiv mi-a dat doua palme ( AU!). Prietenul i-a dat o palma si a incercat sa ma trezeasca. ( eram in coma de lesin, lol) Am fugit si nu ne mai aventuram pe acolo... Dar avem mereu riscul de a ne-o lua. Asta a fost. FUNDA?

| daniela50 a răspuns:

Ce povesti faine am citit.noroc de intrebarea ta.ne poti spune cati ani ai? sa vad daca si tu astepti prima dragoste la aceeasi varsta. poate nu sunt singura pe lumea asta care nu are prieten la 15 anilaughing

| PuFaRiNaIsThEoNe explică (pentru daniela50):

Da. eu cred ca sunt singura care la 14 ani nu a primit primul sarut dar. am trecut prin vreo 5 dejamagiri in dragoste 3 dintre bairti nici nu stiau ca exist. crying a fost oribil. sper sa il gaesc. pe el. nu stiu daca o sa-l intalnesc vroedata dar nah. am vrut sa vad niste oamnei fericiti care au avut si au relatii si povesti frumoase ma bucur de voi:*

| Nayuky a răspuns (pentru PuFaRiNaIsThEoNe):

Nu esti singura..si eu sunt..si ma impac cu ideea ..adica serios acum..nu am intalnit nici un baiat care sa merite efortul.