| alinutzaa2 a întrebat:

Hey voi ce credeti ca o relatie la distanta rezista?

Răspuns Câştigător
| VivianneNicole3 a răspuns:

Bună!

Citesc comentariile celorlalţi şi mi se pare atât de straniu de lumea mea. Toţi susţin că nu rezistă o relaţie la distanţă, dar oare de ce?
Eu pot să dau drept exemplu situaţia mea.Mi-am cunoscut logodnicul prin intermediul Facebook şi în momentul de faţă suntem la distanţă, asta datorită studiilor mele. Deşi suntem din aceeaşi zonă (Oradea, Bihor) nu ne-am cunoscut înainte de a purta prima conversaţie online.A fost greu la început, dar odată cu trecerea timpului am înţeles că el e alesul meu. Ne-am încercat unul pe altul prin diferite situaţii şi într-adevăr pot să vă spun cu sinceritate că este o relaţie bazată pe încredere, respect şi iubire. Cu siguranţă faptul că am clădit relaţia noastră cu multă seriozitate a contat.

Fiecare are parte de diferite încercări. Toate cele bune!

Răspuns utilizator avertizat
| alinutzaa2 explică (pentru VivianneNicole3):

Buna draga si povestea mea e asemanatoare cu a ta :* tot pe net ne-am cunoscut. Succes in continuare

17 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Rezista daca este incredere si iubire adevarata, eu am o relatie de 5 ani distanta intre noi este de 200km si urmeaza sa ne mutam in casuta noastra.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Desigur, intro relatie la distanta toti 4 sunte fericiti

| RAY a răspuns:

Posibilitatea ca sa reziste e egala cu increderea dintre el si ea si seriozitatea de care dau dovada,exista situatia in care au vb ani multi sau cunoscut si sunt impreuna acuma,faza e ca in ziua de azi nu prea poti avea incredere in cineva mai ales la distanta,nici macar nu il cunosti real,pe net suntem una real alta, apoi sunt multe iluzi, vise, dezamagiri, poti si suferi din relatii de astea, sfatul meu este sa cauti ceva real ca gasesti

| corbulalbrosu a răspuns:

Asculta-l pe Buy_Sellers. Stie el ceva din moment ce da exemplificari.

| neutrino a răspuns:

Nu, asemenea relatie exista numai in mintea celor doi, si asta pana cand unul dintre ei se va satura pupand monitorul.

| Dianaoprescu a răspuns (pentru neutrino):

"Pupand monitorul"?!?! Nu ai auzit de masina? Relatie la distanta nu inseamna sa te vezi doar pe net, ci sa va vizitati reciproc, sa va vedeti dar nu zi de zi, deoarece locuiti in alte orase. Uite, voi nu întelegeti ce inseamna cu adevarat, aveti impresia ca relatie la distanta = doar pe net. Nu! Te vezi cu persoana respectiva insa mao rar. Ceea ce nu e o tragedie. Daca unul din părintii tai ar lucra in strainatate, asta inseamna ca nu mai sunt casatoriti? Si o sa seddespartă?

| LoveSleep a răspuns:

Nu.

| Doub a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| TheCuteOne a răspuns:

În majoritatea cazurilor, nu, dar există şi excepţii. Ce-i drept, nu am avut nici o relaţie la distanţă...

| alinutzaa2 explică (pentru TheCuteOne):

Exista excepti te asigurwinking, eu am avut o relatie la distanta dar acuma e langa minewinking bafta daca o sa intampini una sa nu zici niciodata 'nu va merge'

| PrettyLiar94 a răspuns:

Nu.
Cel putin eu nu concep sa am o relatie la distanta.
Pentru ce mai sunt intr-o relatie, daca nu pot fi langa persoana iubita?

| Dianaoprescu a răspuns:

Depinde de distanta si de vointa. daca tu crezi ca nu o merge chiar nu o sa mearga. eu am relatie de peste un an, distanta dintre noi este de ~ 100 km. Cunosc persoane din tari diferite care au relatii longevive. ideea e ca depinde de conceptia ta, daca tu ai in cap ca nu are cum sa mearga si o sa traiesti cu impresia ca te inseala sau asa, sigur nu o sa fie ok. Cei care ti-au raspuns poate nu au incercat sa vada cum e. insa sunt mai multe sentimente intr-o relatie la distanta daca ai incredere.

| florynsoare a răspuns:

Nu are cum sa reziste o relatie la distanta deoarece atunci cand nu poti sa iti strangi persoana iubita la piep, cand nu o poti tine de mana, cand nu poti sa ii sp ce simnti pentru ea ....atunci ai nu mai este relatie

| geokriss99 a răspuns:

Daca va iubiti si aveti încredere unul într-altul poate rezistawinking