| strawberryy a întrebat:

Hey :X Am o intrebare prietena mea a facut sex neprotejat cu prietenul ei. acum o luna si acum ii curge un lichid alb din sani. e posibil sa fie insarcinata? sau sa iti curga lapte din sani dupa doar o luna? hellp :X Fundita :X:X:X

Răspuns Câştigător
| Pacala a răspuns:

Pentru asta s-au inventat medicii. Eu cred ca e o dereglare hormonala. Nu curge lichid alb din sani la o luna dupa ce ai ramas insarcinata. Lactatia, in cazul asta, are cauze hormonale, care, din ce stiu, se trateaza cu medicatie. Deci, la medic. A, si la ginecolog, pentru ca sexul neprotejat inseamna si risc de sarcina, si risc de boli cu transmitere sexuala. happy

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fie insarcinata. Sa faca un test de sarcina. Dar daca nu e insarcinata (ceea ce este de asemenea posibil) inseamna ca are o boala numita hiperprolactinemie. Adica glanda hipofiza creste si secreta un hormon care in mod normal se secreta numai la gravide si femei care alapteaza. Trebuie sa ajunga urgent la un endocrinolog. Exista un tratament care este foarte eficient la inceputul bolii. Daca nu se ia tratamentul la timp, glanda hipofiza (care este in cap) creste si mai mult, nu mai raspunde la tratament si e nevoie de operatie.

Abh
| Abh a răspuns:

Probabil ca prietena ta are deja vreo 4 luni de sarcina, asta daca e gravida. Daca nu e, urgent la medic, secretia sanului nu trebuie sa existe decat in sarcina si alaptare.

Răspuns utilizator avertizat
| KisS_7800 a răspuns:

Da e insarcinata sora mea tot asa a facut sex de fata mea sa-mi arate cit de bine sti ea face a facut un negritean cum ii sugea p... a fuuu!