| sakura1234 a întrebat:

Heyy all spuneti-mi va rog ce as putea sa fac...ma refer ca eu cand am contact sexual cu prietenul meu ma doare foarte rau asta datorita faptului ca sunt stramta dar de multe ori imi vine nici sa nu mai fac asa ceva va rog sa-mi spuneti ce as putea sa fac sau ce ar putea el face ca sa nu ma mai doare este mult mai ok daca ma excita mai rau cu degetu si apoi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie preludiu mai lung putin asa si daca nu merge, iti recomand sa mergi urgent la ginecolog.
Te pup!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are nici o legatura durerea cu dimensiunile vaginului. Ci probabil cu o infectie genitala care determina durerea si iritatia. Urgent la ginecolog (ar fi trebuit sa te duci imediat ec a aparut durerea la ccontact sexual, a doua zi)

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E pacat se numeste desfranare, pe sufletel il doare mai tare

| Alcyon a răspuns:

In primul rand ce varsta ai? Daca ai sub 16-17 ani, e normal sa te doara, fiindca corpul tau nu e suficient de dezvoltat pentru un act sexual. Daca esti mai maricica, poate fi vorba de lipsa lubrifierii (nu te exciti destul de mult) sau de o posibila infectie (durerea in acest caz apare numai la contact sexual). Oricum problema nu e vaginul prea stramt, fiindca ala-i un muschi elastic, ce se muleaza dupa penisul partenerului. Daca durerea persista, ar fi bine sa mergi la un ginecolog, sa vezi clar ce se-ntampla si unde e buba.

| Danysan a răspuns:

1-Trebuie sa lucrati la Preludiu -in jur de 30 de minute -si nu numai saruturi-uneori e oki si lins sau sa ti se maseze sfarcurile.
2-Trebuie in momentul in care te penetreaza sa fi umeda -adica vaginul sa fie lubrifat natural -sa iti doresti sa fi penetrata.
3-Barabtii secreta un lichid Preejaculator cu rol de a va librifa pe voi dar daca o faci protejat nu prea are cum sa te lubrifieze.
4-Cumpara lubrifant cu efecte interesante ca sunt o multime de sortimente -o sa te lubrifiezi mai bine si nu o sa te mai doara.
5-Incearaca sa il lasi inainte sa iti introduca 2 apoi 3 degete in vagin ca sa te obisnuiesti cu senzatia-trebuie sa te preagateasca pentru penetrare.
6-Interesant si cred ca ar fi oki sa te sarute si sa te excite foarte mult in timpul penetrarii ca sa uiti.
7-Poti sa ai spui sa introduca prima oara capu la *****apoi incetisor sa inainteze.
8-Daca te tine si stiu multe care au adoptat metoda asta-stangeii mainile puternic sau inclesteaza-ti dintii foarte tare si fa-l sa ti-o bage toata odata apoi trebuie sa te obisnuiesti -e cam nasol dar asa poate treci si te inveti.
8-Fa un dus si tu si el inainte de actul sexual deorece organismul se simte mai relaxat insusi vaginul devine mai oki.
9-Stiu ca sunt si creme cu care poti sa te ungi sau sa ai dai lui pe ****
10-Mai e o metoda dar nu cred ca o sa rezisti -si e nasol daca tu suferi -sunt parteneri care prefera sa isi rupa partenerele daca aceste incept sa se miorlaie, nu le baga in seama. Aici e oki daca tu ati dai consimtamantul inainte sa te penetreze :oricat mar durea tragemio sa imi sara pasarica ca trebuie sa ma invat.Tu alegi eu ti-am dat cateva Sfaturi happy.

| Danysan a răspuns:

Eu nu cred ca e infectie genitala -pentru ca as fi curios cum nu o doare si in rest? Numai atunci cand face Dragoste?

| sensualus a răspuns:

Zi-i sa fie mai mai tandrut, sa te destinda intai pentru placere

| fotbalistata a răspuns:

Stramba? mai degraba cred ca esti micuta

| 3msec a răspuns:

Preludiu?