| anonim_4396 a întrebat:

De ce daca e mai stramta e mai placut? Nu doare mai tare(ma refer la fete)?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca barbatul are rabdare cu femeia sa o excite de la inceputul partidei, indiferent cat este de strambt vaginul, femeia va simtii si ea placere, nu durere.
Multi din barbati nu au habar de preludiu, sau de pregatirea femeii pentru sex, ca atare, sar pe ea in primele minute, cand nu a apucat saraca sa se umezeasca cum trebuie, vaginul ei fiind uscat, actul sexual devenind dureros.

| corbulalbrosu a răspuns:

Placerea este resimtita de regula de catre barbati, iar durerea este perceputa doar de catre femei. Un vagin foarte stramt se muleaza mult mai parfect de suprafata preputiului ceea ce va inlesni si accentua miscarea preputiului pe trunchiul penisului in timpul sexului si va avea ca efect cresterea in intensitate atat a excitatiei cat si a placerii. Bineinteles ca placerea resimtita de barbat apare in detrimentul femeii care in loc de satisfactie si placere va resinti un anumit disconfort si/sau chiar durere.

| grab a răspuns:

Forta de frecare pune lumea in miscare!
In cazul sexului frecarea este conditia primara a excitatiei crescande spre apogeu. Daca e pasarea mai stramta se simte penisul mai "prizonier" si presiunea suplimentara excita mai mult decat la una "galeata"... happy

| kandaraki a răspuns:

Asa esti tu, la femei e diferit

| Ioana74ses a răspuns:

De obicei e mai placut pentru barbati, la inceput e cel mai dureros pentru fete!

| Halalila a răspuns:

Depinde la femeie la femeie, fiecare e diferita în felul ei.