| Larisa7262 a întrebat:

Heyy.Am 12 ani si iubitul meu are 14. El a zis că ar vrea sa facem sex, deoarece suntem deja de 1 lună împreună și daca nu o facem ne despărțim. Eu il iubesc mult. Să o fac?

26 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iubit si sex la 12 ani?
Dar parintii vostri unde sunt?
Iubire de 1 luna?
Voi va jucati cu focul si habar nu aveti!
Eu spun sa te duci la mama si sa o intrebi ce poti patii daca te joci cu putulica unui baiat, fiindca nu este normal ca un copilas mic de 12 ani, sa faca sex!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl lași să se despartă de tine, căcu nu este bine pentru viața ta să o faci la această vârstă. Vei mai avea și alți iubiți peste câțiva ani.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i ca esti prea mica pentru a face sex cu el. Baieti ca el mai gasesti dar copilarie ca a ta nu mai gasesti.

| Wr3nch a răspuns:

Eu zic sa te desparti tu de el, pentru ca e clar de ce sunteti impreuna.

| Catrice a răspuns:

Sa mergi la somn.

| Frank51 a răspuns:

Normal, a trecut enorm de mult, alte fete o fac dupa 2 zile. Nu mai pierde timpul, cu cat mai repede cu atat mai bine.

| Gabrielela2003 a răspuns (pentru Frank51):

Spui asta pentru ca esti baiat?‍♀️ ce e in capu unora baieti? Are doar 12 ani e un copil si tu vrei sa faca sex cu unu de 14 ca daca nu face sex se desparte de ea, el vrea doar virginitatea ei nimic mai mult

| Frank51 a răspuns (pentru Gabrielela2003):

Sunt ironic, userii mai vechi se prind, tu inca nu ma cunosti.

| Crackman a răspuns:

Acum ce o sa iti zic pare brutal dar bine ai venit.
Daca faci sex ca vrea matroanca esti o fraera, dupa 18 ani poti sa faci sex si in prima zi pe strada ca o sa ai capul pe umeri.
Ce ai avum tu este abia o atractie fizica daca este, eu zic ca este placerea de atentie.
Baga-ti mintile in cap... De copil necopt ca o sa plangi cu un copil la 15 ani in cel mai bun caz

| Alverto a răspuns:

Dacă ești troll pleacă
Daca nu, caută "13 ani sex iubit You" pe google și vezi acolo ce idioate și au distrus viața, oricum din start nu vei avea vreun succes în viață avand de la 12 ani iubit și vrând să faci sex, la 30 ani o să spui "vai ce țară de rahat, că eu doar la 12 ani am făcut s.x dar guvernul e prea de tot"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai poti sa stai virgina si linistita inca vreo 10 ani de acum incolo. Nu te grabi sa iti incepi viata sexuala si in niciun caz nu te pune pe tava atat de usor, dupa doar o luna de relatie. (banuiesc ca esti un troll dar ti-am spus asta just in case. )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La casa de corecție cu tine

Răspuns utilizator avertizat
| eckblume a răspuns:

Nu.
Nu ai nici buletin. E pacat sa iti ruinezi viata crezand ca asta e o,, dovada de iubire". Baiatul despre care afirmi ca il iubesti e imatur si nu te priveste cu respect. La varsta ta esti inca o copila. Da dovada de maturitate si gandeste-te la consecintele actiunilor tale.

| Catalin77945 a răspuns:

Nope

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Presupun ca iti dai seama ca pe acest baiat doar sexul il intereseaza,astfel nu te-ar ameninta ca se desparte de tine,si daca nu ti-ai dat seama iti spun eu acum asa cum vad ca ti-au raspuns si alti useri,te rog frumos ai mai multa stima de sine,si nu te lasa folosita,daca vrea sa se desparta de tine ok,nicio problema, nu ai pierdut nimic, plus de asta tu inca esti la o varsta frageda, ai destul timp pe viitor sa faci sex, si cu cineva care sa merite deflorarea ta.Plus de asta nimeni nu iti garanteaza ca dupa ce o faci, acest baiat va sta cu tine in continuare, asa ca gandeste-te bine si nu face ceva ce ai putea regreta foarte mult mai tarziu.Be safe!

| NarcisIfrim a răspuns:

Daca il iubesti nu o face de la varsta asta, te rog eu frumos
sa nu faci o prostie pe care o vei regreta pe viitor
esti prea mica, si oricum se va desparti de tine dupa ce o faci cu el de 2 3 ori
gandeste-te bine te rog frumos,el oricum te va lasa pentru alta dupa ce faceti.
are rost sa regreti o viata ce ai facut,pentru un baiat care nu stie sa te aprecieze?
daca a zis ca se desparte ca nu o faci,lasa-l, ai o luna, nu un an
lasa-l si gata, daca aveai un an sufereai si asa, dar ai o luna si el deja iti cere sex la 12 ani, e absurd!
ori il lasi acum si vei suferi putin, ori il lasi atunci si vei suferi de 4 ori mai mult
ai grija Larisa

| Alinailies a răspuns:

La 12 ani eu aveam genunchii si coatele julite, ma jucam, alergam, ma bucuram de copilarie.
Ai timp de sex, bucura-te de copilarie si de ce-ti ofera.
Lasa sexul pentru cand mai cresti, la varsta asta nu e nimic interesant, amandoi sunteti copii, habar n-aveti ce sa faceti, nici sa va stergeti la fund corect nu stiti?

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Ai doua variante:
Faci sex cu el și te părăsește.
Nu faci sex cu el și te părăsește
Esti ffff mică si vei avea de suferit daca te f... unuvacum

| monycutzza a răspuns:

Pe cuvântul meu dacă copii din ziua de azi au luat-o razna. Din ce în ce mai mulți copii de vârste fragede de gândesc la sex. Nu mi se pare normal la vârsta voastră. Gândește-te pe viitor.

| rumi36 a răspuns:

Incearca sa-i explici ca esti inca minora, si daca ramai gravida? ca la magazin nu are cum vânzătoarea sa va dea prezervative

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

În ediția despre filmele porno am discutat cu Anne-Marie Chelariu despre problemele abuzului de materiale pornografice, de ce sexul în realitate nu e ca acel din filmele XXX. Anne-Marie ne-a spus despre experiența sa când a văzut prima dată un film porno și în ce circumstanțe, dar și cum a reacționat. Am vorbit și despre statisticile din România și Republica Moldova, cum filmele porno afectează percepția de sine, cine sunt cei mai activi utilizatori și de ce.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com

| Gabrielela2003 a răspuns:

Buna,am trecut si eu prin asta la varsta ta, doar ca el si el avea 12 ani nu am sa iti tin morala pentru ca nu sunt mama ta, dar nu e nici bine si nici sanatos pentru organismul tau, organismul tau trebuie sa se dezvolte, indicat ar fi sa iti incepi viata sexuala de la varsta de 17-18 ani, daca doar dupa o luna de relatie el vrea sa te bage in pat atunci trebuie sa il uiti nu e de tine scumpa mea crede-ma, el e mare are 14 ani, daca vrea fete sa mearga la cele de varsta lui,sincer vorbind si el e prea mic pentru as incepe viata sexuala,deci vorbeste cu el serios si spune-i ca esti mult prea mica pentru asa ceva,daca accepta accepta daca nu asta,si bucura-te de copilaria ta cat o mai ai, ai timp de iubiti de a face dragoste pentru prima data, plus ca atunci cand faci dragoste pentru prima data trebuie sa fie cel mai frumos moment ptc tu atunci iti incepi viata, deci draga mea eu zic sa il uiti chiar daca e greu, uita-l!

| Hellenaa a răspuns:

Eu zic să vorbești cu părinții despre asta, dar și cu părinții lui. Nu e normal să îți ceară astfel de lucruri. Plus, nici nu ar fi bine la 12 ani să ai iubit. Părinții știu de "relația" asta? Nu este o relație, este doar o simpatie, iar faptul că îți cere să faceți sex acum nu e ok. Eu zic să lași relațiile și pune mâna pe carte, că după 18 ani ai să te saturi de relații și de sex.

| MarianaMaria133 a răspuns:

Mai ai de copilărit. Stai cuminte că îți strici copilăria mai bine lasă gagici și pune mâna pe o carte.

| stiicavindinmilitarispargbanipalautari234 a răspuns:

Nu o face. vei regreta rau de tot mai tarziu. Daca se desparte de tine pentru ca nu o faceti, nu te iubeste. Ai grija de tine te rog