| Madalina2008 a întrebat:

Hey, am 12 ani si iubitul meu are 17, el vrea sa facem sex si a zis ca daca nu facem se desparte de mine, dar eu chiar il iubesc si n-as vrea sa ne despartim. Are ceva daca o fac de la vârsta asta? Pot păți ceva?

27 răspunsuri:
| buldog a răspuns:

Fizic poți păți multe, dar mai teamă îmi e de ce poți păți psihic. O sa îți ceară din ce în ce mai multe favoruri sexuale pe care garantat nu i le vei putea oferi, iar când îl vei refuza cu ceva, o sa îți iei papucii în nas. Crede-mă! Am o relație de 8 ani și nu vrei să știi câți ani am așteptat să facem sex și la ce vârstă... Pentru că atunci când iubești, aștepți oricât e nevoie.

| ania a răspuns:

Daca te conditioneaza astfel e clar ca nu te iubeste, se va desparti de tine si daca faci sex.Ai fi mult msi fericita daca ai urma planul Creatorului si ai face sex numai dupa casatorie cu cineva care e disous sa iti acorde protectia de sot.Se poate si de la 15 ani cu acordul parintilor si adeverinta de la medic. Nu te lasa prostita, tu vei suferi pe urma.

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand corpul nu e pregatit pentru sex nici fizic, nici psihic.
.,, Iubitul'' tau risca inchisoarea. chiar daca e minor.Raspunde in
fata legii.
Ce face,, iubitul'' tau e un mod grosolan de manipulare si santaj emotinal..Pentru ca el are o oarecare experinta sexuala, tu nu ai.
Eu zic sa il lasi sa plece
Cu timpul vei gasi baieti de varsta ta cu care sa incepi viata sexuala (la timpul potrivit), si veti fi pe picior de egalitate.
Si spune-i mamei tale pana nu e prea tarziu.

| Madalina2008 explică (pentru Fatamuntilor):

Pai si cand va fi timpul potrivit? ca n-am chef sa mai astept 10 ani. n-am cum sa ii spun mamei că imi e frica să mă certe

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Madalina2008):

Doamne fetițo tu te auzi ce spui?! Ai 30 de ani si esti virgina sau ce? daca te mananca treaba ta, e viata ta, dar nu e varsta necesara pentru asa ceva! Deci esti constienta si tu catusi de putin ca faci ceva gresit daca spui ca iti e frica sa te certe mama, mai bine sa te certe acum
decat mai tarziu cand o sa fie grav... Vorbeste cu ea!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Madalina2008):

Acum 23 minute | Madalina2008 explică (pentru Fatamuntilor):
Pai si cand va fi timpul potrivit? ca n-am chef sa mai astept 10 ani. n-am cum sa ii spun mamei că imi e frica să mă certe
La aceasta varsta a ta de doar 12 ani, este mult prea devreme din absolut toate punctele de vedere sa-ti incepi viata sexuala.
Orice alt comentariu in plus este de prisos. Este cazul sa mai cresti pentru a te dezvolta si abia pe urma dupa minim 3-4 ani sa incepi sa te gandesti daca merita sau nu sa-ti pierzi virginitatea cu un iubit care sa fii convinsa ca te iubeste cu adevarat. Multa sanatate si mai ales... mult mai mult discernamant!

| Madalina2008 explică (pentru CravataAlbastra):

Da aud ce spun, n-am 30 de ani da nici nu vreau sa ajung la 30 de ani si sa fiu inca virgina, nu am chef sa vb cu ea ca nu vreau sa ma certe deloc

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Madalina2008):

Din punct de vedere legal, dupa 16 ani, dar e discutabil.
Din punct de vedere anatomic, dupa 17 ani jumate.Cand corpul este pregatit sa suporte si o sarcina.
Mai bine sa te certe acum decat sa te vada agresata, batuta.
Iti spus ca baiatul ala daca te-ar iubi nu ti-ar cere asta.
Cel mult plimbat in parc

| Madalina2008 explică (pentru Fatamuntilor):

Ba nu-i bine daca ma cearta acum. n-am chef de ea si nu vr sa o aud cum zice ca is prea mica si d-astea. nici macar nu stie ca am iubit deci nu prea as avea cum sa incep o discutie cu ea oricum

| alexalx1234 a răspuns:

Scapă naibii de el că e idiot

| TheGentleman a răspuns:

Iată ce trebuie să faci: Înregistrezi totul, conversații, mesaje, iei legătura cu un procuror și un polițist, iar apoi organizați un flagrant, iar el va face pârnaie multă pentru pedofilie și corupere de minori + act sexual cu minori. Iar la pârnaie va avea parte de multe orgasme prin multiple orificii. Nu te juca cu individul, e infractor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poți păți un copil. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E infractiune sub 15. Dupa 15 este discutabil. Dupa 18 este tot discutabil uneorilaughing) c au mai fost barbati inchisi pe nedrept pe motiv de "viol"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

Pentru siguranta ta, mai asteapta cativa ani inainte sa faci asta si atunci cand o faci, sa o faci ca e alegerea ta nu pentru ca cineva incearca sa te manipuleze. Cat despre baiatul asta, mai mult o sa suferi cu el. Ai grija de tine!

| isemilia a răspuns:

E alegerea ta, insa iti spun ca el are niste gusturi ce ridica semne de intrebare. Tu, la 12 ani, ai vrea sa te culci cu un baiat de 7 ani? Sunt sigura ca ti s-ar parea complet imoral si o nebunie. La urma urmei asta face si iubitul tau cu tine, in ambele exemple e 5 ani diferenta, e la fel de ciudat. Daca te ameninta eu zic sa il parasesti, daca acum face astfel de lucruri, chiar vrei sa ajungi la 15 ani in sintuatia in care ai un copil cu el si eventual devine si violent?

| Dintrebare a răspuns:

Daca iti pune conditia asta, nici nu te respecta, nici nu te iubeste. Ba chiar opusul. Si da, esti prea tanara ca sa faci sex. Nici macar nu este legal. Plus ca organele tale reproducatoare nu sunt formate in intregime. Ca sa nu mai zic ca psihic si emotional nu esti pregatita. Toata experienta o sa iti provoace o trauma pe care apoi o sa o tragi dupa tine o viata intreaga. In loc sa te gandesti cum sa satisfaci sexual un baiat care nu te respecta, mai bine indreapta-ti atentia inspre cum sa inveti sa te respecti tu ca om si ca femeie.

| rapandula a răspuns:

Nu te iubeste. Te foloseste pentru scula lui. Daca totusi vrei sa ti-o traga, folositi prezervative.

| CravataAlbastra a răspuns:

Ce mi-e dat sa vad...normal ca poti pati multe si nici nu e bine sa iti incepi viata sexuala de la varsta asta. Nu te iubeste daca iti impune sa te culci cu el. Aia nu e relatie. Eu la varsta ta ma jucam jocuri cu Barbie pe net. Cel mai bine e sa vorbesti cu parintii tai sau cu o persoana matura ca nu e bine ce faci. Nu-ți trebuie relatie de la varsta asta si mai ales una asa toxica. Traieste-ti copilaria cat o mai ai, joaca-te, invata, plimba-te. Dumnezeu fie cu tine!

| CravataAlbastra a răspuns:

Copii pierduti ce sa facem... e de plâns : ((

| FantasyBoy a răspuns:

Pedofil la 17 ani? Daca fata a avut ciclu, si pune asemenea intrebari, clar nu mai e copil...si nici ala la 17 ani nu e vreun adult!
Cunosc caz de 31 de ani el, 13 ani ea, si sunt si acum impreuna dupa 15 ani, au doua fetite dragalase si o casnicie solida. Nu judeca dupa prejudecati!

| Iunicu a răspuns:

Scumpă domnișoară sexul este ceva frumos, ceva care trebuie să vină natural. Îți vei aminti toată viața de prima relație sexuală.
Fă să fie un vis, nu un coșmar. Vaginul tau este inca al unui copil. Există riscul să ai disfuncții sexuale pentru tot restul vieții. Nu ceda șantajului emoțional. Există marele risc sa suferi fisuri ale vaginului și vei ajunge plină de sânge la spital. Părinții tăi vor fi anunțați că ești în operație.
Vor veni să te externeze. La fel și poliția anunțată de la unitatea primiri urgențe.
Iubitul tău riscă dosar penal.
Până la sfârșitul anchetei și al soluționării cauzei el va împlini 18 ani. Va merge Într-un loc unde pedofilii primesc dragoste multă.

| Stegman a răspuns:

Esti un caz esuat.

| nuivoiesăspun a răspuns:

Bună! O fată aici care-țipoate da o parere pertinentă pe care s-o înțelegi ușor. Esti foarte mica, șida, replica asta te enervează, dar e adevarat. La vârsta ta ibirea e așa oarbă si cu fluturi în stomac.
Am mulțiani peste tine și experiența destulă încât să-ți pot spune cum stă treaba.
Am avut și eu un iubit din ăsta, aveam vreo 15 ani, el 18 si mă tot presa, exact ca pe tine, că vrea s-o facem si dacă nu vreau se desparte de mine. Si eu îl iubeam, la fel ca tine. Și când mi-a zis asta, m-am despărțit eu de el. La scurt timp s-a combinat cu o prietenă de-ale mele, atunci i-am povestit si ei ce mi-a zis mie, că dacă nu mi-o trag cu el o să se despartă de mine și că sunt sigura că și ei îi va face la fel. Chiar așa s-a întâmplat, doar că ea a fost mai proastă și chiar s-a culcat cu el, a mai stat cu ea vreo 2 săptămâni si apoi a lăsat-o. Concluzia, te manipulează, pentru că esti mică si credula și stie că ai face orice pentru el, dar dacă ți-o tragi cu el fii sigură că tot te lasă.
Sfatul meu este să-i spui că nu ești pregătită să faci asta si dacă te iubeste cu adevărat, așa cum susține, atunci va aștepta până când vei fi pregătită. Am vazut mai sus ca ai zis ca nu vrei să astepți 10 ani, nu-i nevoie să aștepți 10 ani, dar macar încă 3-4, ar fi o vârstă mai ok pentru începerea vieții sexuale.
Dacă totuși vei ignora ce am zis, macar folosește prezervativ, dacă te-a condiționat cu faptul că dacă nu te culci cu el se desparte de tine, atunci fii sigura că nu-i va pasa si te va lăsa însărcinată si atunci chiar se va desparți de tine. Dacă totuși vei decide să te culci cu el, spune-i că o faci doar dacă folosește prezervativ, dacă refuză si spune că mu-l suportă, îl deranjeazâ sau alte prostii din astea, mai bine te desparți tu de el, că inseamnă că e adevarat ce ți-am zis mai sus. Ai grijă de tine

| Madalina2008 explică:

Nu sunt proasta... si dc zici ca n-o sa realizez nimic singura? wtf

| Andreeaandreeasaa a răspuns:

Nu poți păți nimic, cu excepția unei sarcini dar dacă iubitul tău ti a spus ca se va despărțiți de tine dacă nu o faceți înseamnă ca vrea doar sa profite... eu zic sa aștepți momentul si băiatul potrivit, nu te grăbi. Ai toată viata înainte... cu virginitatea nu te mai întâlnești niciodată!
Gandeste-te bine înainte de a face ceva❤

| TheBlackGuy17 a răspuns:

Salut. Daca tot zici ca nu vrei sa discuți cu mama ta, nu îi spune, dar scapa de el și nu mai da ochii cu el, nu te merita, te foloseste, se foloseste de varsta ta, ca asa crede că te duce de nas. Numai bune!