| anonim_4396 a întrebat:

Heyy salut TPU, am si eu o nelamurire..Deci am 16 ani, prietena mea are 14, si suntem impreuna de vreo 6-7 luni. De vreo 2 saptamani parca nu mai este ea... pur si simplu s-a racit de mine.De fiecare data cand ma duceam sa o iau de la scoala eu eram primul care spuneam buna o luam in brate etc...

Saptamana trecuta cand m-am dus la scoala am asteptat sa vad daca ma baga in seama. dar nici macar buna nu mi-a spus si nici cand am ajuns la ea acasa nu a spus nimic nici macar un sarut..Doar cand plec m-a imbratisat.

Saptamana asta la fel am vrut sa vad daca ma baga ea prima in seama dar nimic. nici buna nici nimic.Si pe mess am intrebat-o de ce se poatra asa si mi-a spus de fiecare data ca are momente mai proaste.

Eu am o banuiala ca ma inseala dar nu sunt sigur... am uitat sa mentionez ca eu sunt la liceu si ea la scoala generala.Si acolo sta in pauze cu niste baieti pe care ii cunosc si eu.Dar de 2 saptamani de cand a inceput sa se raceasca de mine, si-a pus parola la telefon, primeste mesaje de la nu stiu ce baiat cu "ce faci dragoste" sau nu stiu ce si ea imi spune ca asa vorbesc ei doar in gluma.

Nu stiu ce sa cred, va rog un sfat nu ar stricahappy

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cred ca se mai afla inca un pretendent si e in dubii, incearca sa vorbesti cu ea cat mai serios si sa iti explice pe intelesul tau de ce procedeaza asa, daca o da din vals in tangou, inseamna ca iti poti lua adio si e bine sa puneti punct relatiei...doar nu vreti sa suferiti nu?
O zi frumoasa sa aihappy

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai o prietena de 14 ani, asteapta-te sa se poarte ca un copil prost educat, e logic si normal. fiindca fetele educate nu accepta sa aiba prieten la 14 ani, iar cele care accepta, ii vor schimba ca pe ciorapi. Probabil este interesata de alt baiat, dar nu stie deocamdata daca e mai bun ca tine, asa ca te tine pe post de manta de vreeme rea pana se hotaraste care dintre voi ii ofera mai multe avantaje.

| DNSK a răspuns:

Buh ce probleme aveti la varsta voastra. ai un amar in cuvintele astea de zici ca amandoi aveti 30 de ani, cu 5 copii, si nu stii incotro s-o iei! nu uita ca esti copil..asta inainte de toate. te inseala? cine dracu e curios? plangi dupa un copil de 14 ani? care inca trebuia sa fie la papusi, dar..ma rog."vremurile" e de vina, nu cred ca va pot intelege. fa.ti griji ca nu stii maine la mate cand te scoate la tabla, nu ca inseala o fetita de 14 ani. traieste-ti viata pana la ultima picatura

| RAY a răspuns:

Cred ca are pe altul, vb cu ea serios

| Azµre a răspuns:

E copil, nu știe ce vrea, n-ai ce îi face. Oricum ar fi relația pică în câteva zile!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca coroborezi comportamentul ei cu,, stilul,, mesajelor, cred ca si-a facut alt prieten, dar ii e greu sa-ti spuna.Prefera sa observi singur.

| asdfghjhghkjj a răspuns:

straight face...naspa de tine, esti mai mare, poate crede ca iti bati joc de ea si vrea sa se razbune ...eu spun sa incerci sa porti o discutie serioasa cu ea, si deschisa, altfel nu cred ca se poate

| givehelp a răspuns:

NDa, cam e a ghinion. ce-i de facut. MAi dai o pauza totala de tine cam o saptamana, daca nu te suna ea prima chiar are pe cineva.

| Michy24 a răspuns:

Buna paii in primul rand eu ti-as recomanda sa vorbesti deschis cu ea s-o intrebi daca te mai iubeste si sa o intelegii e normal la aceasta varsta sa se indragosteasca tot a doua zii si asa spune-i ca nu te superi daca s-a indragostit de altcineva si sigur iti va spune adevarul p.s eu cred ca te inseala

| Trolatoru a răspuns:

Ii spargi un ou in cap si ii dai papucii!

| anonim_4396 explică (pentru Trolatoru):

laughing)