| MurderTime a întrebat:

Heyy,TPU,am 16 ani, iar iubitul meu 17.Vara asta am facut pentru prima oara sex(amandoi am fost virgini) si totul a fost ok, a decurs cum trebuie.Pana la un punct.Mama mea nu stie ca eu am avut un contact sexual,insa e destul de deschisa si m-ar intelege, dar tata e putin cam ...dur.Sa spunem doar ca nu a fost de acord cu nicio relatie de-a mea indiferent cu ce baiat eram.Parintii iubitului meu ma gasesc destul de simpatica si apreciez asta, mai ales ca tata se intelege cu tatal iubitului(cunostinte de familie). Daca ar afla ca am facut sex cu baiatul celui mai bun prieten ...ar fi urat.Noi chiar ne iubim si probabil ca in momentul actului au vorbim hormonii,dar totusi, am fost la ginecolog si nu am luat nicio boala sau chestii de genul asta.Cum sa-i spun tatei despre asta? Help, va rog! QwQ

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Tot ce pot sa te sfatuiesc e sa va protejati. In rest, e alegerea voastra.

| mona a răspuns:

Nu stiu de ce insisti sa-i spui tatalui tau, e suficient sa stie doar mama

| Emilian65 a răspuns:

Nu-i spune ca ai facut sex cu iubitul. Nu are de unde sa afle. Spune-i ca sunteti doar prieteni sau colegi de scoala.

| Felys a răspuns:

Chiar nu vad de ce i-ai spune tatalui ca nu mai esti virgina, cu mama e bine sa vorbesti sa te sfatuiasca dar cu tatal in nici un caz, una e sa ii spui ca ai prieten si alta ca ai depasit barierea unei prietenii copilaresti, parerea mea ca nu trebuie sa te destainui tatalui chestiuni ce tin de intimitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa-i spui acum? Daca sti ca il va supara vestea mai bine nu-i spui si cu asta basta

| BlueViP a răspuns:

De ce trebuie sa ii spui? Ii spui mamei tale, daca vrei, dar o fata nu trebuie sa-i spuna tatali ca nu mai e virgina. S-ar strica prieteniile tatalui tau cu familia baiatului.

| Draghici_Florin_1979 a răspuns:

Sinplu,
Spui adevaru, Te antalege,

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Draghici_Florin_1979):

Baiatul celui mai bun prieten si-o trage cu fata mea de 16 ani... nu e ok

| Draghici_Florin_1979 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Tinpul decide!
Lucrul asta se pote antalege,
E normal k parinte sa auzi asa ceva nu va fi multumit,
Dar ca parinte sau persoane mature trbue sa antaleaga si ei au fost k ei.

| daniel001 a răspuns:

Pe ce lume traim? hei copii, sunteti maturi din punct de vedere sxual cel putin, urmeaza-ti cursul vietii si a ceea ce simti, lasa emotiile sentimentele trairile sa te poarte in vise, dar nu uita sa mai verifici daca pamantul este inca sub tine. Ceea ce vreau sa spun este sa faci ceea ce simti, chiar ceea ce simti, daca nu faci acum vei avea frustrari peste ani. Nu e nevoie sa spui parintilor sincer nici nu-ti recomand, depinzi inca financiar de ei, dar acum esti pe cont propriu e viata ta o traiesti cum vrei. Un sfat, scopul tau in viata stii care este? : Sa fii fericita, asta poate sa insemne sa te calugaresti si sa mori virgina, sau sa ti-o tragi de 5 ori pe zi, indiferent ce alegi alege lucrurile si situatiile care te fac fericita.