| playerno a întrebat:

De cateva zile herpes la buza de jos si deja mi s-a facut coaja. I am facut sex oral iubitului meu, exista sanse sa fac herpes genital atata timp cat nu avea nicio rana deschisa? Mersi frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din fericire, herpesul genital e dat de alta tulpina de virus, asa ca sunt sanse foarte mici ca tulpina orala sa se fixeze pe mucoasa genitala. Nu e nevoie sa aiba nici o rana deschisa, tocmai in asta consta infectivitatea virusului herpes, ca poate strabate mucoasa normala, integra.

| indecis2014 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji! Si daca vrei sa iti treaca mai repede herpesul iti dau eu un pupic pe buzitze! tongue

| playerno explică:

Exista sanse ca el sa faca herpes genital****

| AliinaSomerhalder a răspuns (pentru playerno):

Nu, stati linistit amandoi. Iar tie iti recomand crema Aciclovir, trece imediatwinking