| DandelionColor a întrebat:

Heyy uratilor

Eu sunt Daniela si postez de pe contul surorii mele. Deci... Am intrat in a noua acum... Eu fiind foarte foarte timida si destul de introvertita, nu prea mi-am făcut prieteni la liceu. Adică sunt vreo 4 fete cu care vorbesc, dar asta pentru ca ele m-au băgat in seama primele. Sa încep adevarata problema. Deci... Eu m-am Așezat la geam pe primul rând. Pe peretele dinspre ușa erau niște planșe, in fine. Si Când aveam de făcut ceva la școala, si m-a gândeam, imi plimbam privirea sa concentrez, si din instinct m-a uitam la perete, unde stătea un băiat. Câteodată se uita si el spre mine, si imi mutam privirea in alta parte, ca nu cumva sa creadă ca il privesc pe el obsesiv. Dar mereu ajungeam sa m-a uit tot acolo. Si după, am realizat de fapt, nu m-a deranja sa il privesc... Au început sa imi vina in cap tot felul de întrebări in cap si...m-a tot gândeam ca poate il plac, dar negam asta, era ultimul lucru de care aveam nevoie. Dar surpriza! Încet, am început sa m-a gândesc numai la el, sa adorm cu el in minte si sa m-a treEsc cu el in minte. Nu știu dacă doar il plac, sau Doamne Ferește sa m-a fii îndrăgostit.Am ajuns tot ce fac, sa fac cu gândul la el. Eu sunt o fata simpla, scunda si cu Coșuri, el înalt, perfect si cu o personalitate excepțională, dar câteodată cam timid. Eu in niciun caz nu o sa ii vorbesc. Dar, sunt șanse, ca el sa m-a placa? Pentru ca... Mereu când sunt in preajma lui e foarte tăcut, foarte rar vorbește, dar altfel il vad ca vorbește, glumeața, etc. Mai multe detalii mai dau dacă e nevoie.

5 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Hei uratoo, mai cu tupeu, cu rusinea mori de foame!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intr-o poveste de genul am fost 'implicat' eu (baiat), tot intr-a 9-a, 90% aceleasi imprejurari.
Nu m-am ferit sa o privesc, a inceput si ea sa ma priveasca, apoi, ea fiind mai putin timida, a inceput sa vorbeasca cu mine.
Din pacate insa, dupa 2 luni nu imi mai placea nimic din relatie, si nu stiam daca si cum sa scap... Am scapat, si ea a suferit dupa mine.
Deci... Nu te grabi, dar totusi incearca sa-l cunosti.
Eu si cu colega ne-am grabit, nu aveam nimic in comun. Eu eram un baiat cu ganduri teribiliste dar calm, ea exagerat de cuminte si cu nevoie mare de atentie. Eu am vazut doar un pachet de obligatii in ea, ea probabil ma visa Harap-Alb.
Deci, imprieteneste-te cu el, dar nu te grabi sa ai o poveste de dragoste, ca abia stii cum il cheama, si vei avea de stat 4 ani in clasa cu el.

| Drimmero a răspuns:

Trebuie mai intai sa va cunoasteti ca sa va dati seama daca exista o afectiune intre voi 2, aveti timp, va petreceti urmatorii 4 ani. Cat despre aspectul fizic, nu te lasa coplesita de asta, nimeni nu-i perfect!

| tractorisul a răspuns:

Salut!
stiu ca cosurile iti dau cel mai mult viata peste cap, din cauza lor nu ai curaj sa-i spui dar foarte multi adolescenti au pentru ca este varsta, alti mai mult alti mai putin..eu zic sa-i scrii pe facebook happy happy sau pe tel., cere-i o favoare mica ca sa o poata indeplini fara cu prea multa bataie de cap, asa iti petreci mai mult timp cu " el ", poate o sa va apropiati
bafta!

| DandelionColor explică:

Voi încerca... Dacă voi avea curaj sa ii spun ceva...