| CherryGirl67 a întrebat:

Heyybatting eyelashes)

Voi credeti in chestii gen "se intoarce roata"? Adica daca eu acum sufar dupa fostul meu prieten si el va suferi dupa un timp dupa mine?straight face

Sa va zic si de ce va intreb asta:
In urma cu 2 ani am avut un prieten pe care l-am iubit enorm si totu era ok pana acum 6 luni cand l-am vazut din nou (stam in orase diferite) si iar a inceput sa-mi placa de el si sa sufarcrying.

Dupa cateva zile dupa ce ne-am vazut am reluat legatura... am vb chestii de genu...
Apoi am vb cu o prietena de-a mea care stie tot ce a fost intre noi si i-am zis ca vreau sa fiu din nou cu el (chit ca el are prietena de 1 ancrying ) si prietena mea mi-a zis sa nu mai sufar pentru ca "roata se intoarce" si va veni clipa cand el va suferi dupa minestraight face

P. S. A fost primul meu prieten si eu prima lui prietena:X

funda:X

fara sa faceti bazaoh go on

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cred ca "what goes around, comes aorund". Adica faci rau unei persoane in mod constient,da,se va intoarce asta impotriva ta,pentru ca nu ti-a pasat.
Dar daca tu ai o obsesie pentru el pe care o traiesti in lumea ta,si alegi sa suferi, nu mai e vina lui, deci nu are ce sa se intoarca.Tu stii cum e.

| ignore a răspuns:

Roata se intoarce poate ca nu sufera pentru tine deloc dar va veni alta care il va face sa sufere. si o sa vada si el atunci cum e.

| Ivallll a răspuns:

Da ...se intoarce roatawinking si numai suferi pentru fiecare idiot pentru ca iti faci rau singura...

| Ioaaaaa a răspuns:

Daca ai fost prima lui prietena nu o sa te poata uita. acum, eu nu stiu daca va suferi, dar in inima lui mereu te va iubi si nu va putea niciodata sa te scoata.

| AislinnLowery a răspuns:

Ideea cu "se intoarce roata" da e ochestie credibila. dar nu stiu daca se aplica in cazul asta.

dar oricum te-ai gandit ca poate ca s-a intors roata la tine? adica ca el a suferit dupa tine si acum e invers?!

| JuliaSweet a răspuns:

Ceva in acest gen am patit si eu... Dupa ce m-am despartit de el, am suferit mult. Iar acum vad ca el imi tot trimite mesaje, incearca sa intre in discutie cu mine...