| Bianca1310 a întrebat:

Heyyy. Am 13 ani și iubitul meu 16. El vrea sa facem sex împreună, dar eu nu vreau. El zice că dacă nu facem se desparte de mine sad. Ce să fac? Nu vreau sa îl pierd crying

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista si ''calea de mijloc'' pe care sa o poti folosi in astfel de situatii. Exista doar 2 scenarii posibile si anume :
-- Ori te desparti si ai scapat de santaj,
-- sau accepti sa intretii sex cu el... ori de cate ori doreste sa se descarce, fiindca daca va fi satisfacut de prestatia ta, iti va cere in mod imperativ sa o faceti iar si iar si...
Analizeaza foarte bine ceea ce te hotarasti/decizi sa faci, fiindca este posibil sa fii santajata si ''amenintata'' si dupa dezvirginare.

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Faceti si voi separat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

laughing

Dupa tine asa. la cei 16 ani ai lui, si la mintea aia de nevastuica, ce faci?
Sa se duca, daca vrea un singur lucru de la tine, cum poti sta langa o asa persoana?

| Sofer a răspuns:

Faceți petting și apoi te hotărăști dacă vrei sa încerci și sexul propriu zis. Dacă nu aia e si se desparte de tine. happy

| LPCTSTR a răspuns:

Te pui si inveti ca sa iesi ceva... nu mamica prematura.

| Xpressurself a răspuns:

Nu te lasa folisita. Eu zic sa incepi sa vorbesti cu mama ta despre baieti pentru ca ai nevoie de ea sa te ajute sa iei decizii. Sfatul mei e sa nu cedezi chiar daca il pierzi oentru ca te va face sa suferi si de obicei acest gen de baieti iti dau papucii dupa ce faci sex cu ei.

| Bruno92 a răspuns:

Te șantajează emoțional, spune-i ca dacă te iubește cu adevărat sa mai aștepte pana ești și tu pregătită, dacă nu, despartate de el ca nu e pentru tine.

| Dana2103 a răspuns:

Sunt multi ca el care te vor santaja emotional. E genul ala de baietel imatur caruia daca nu i se da ce cere poate sa si planga. Lasa l ca e copil prost iar tu doar o copila naiva

| Paul754880338 a răspuns:

Mai ramane sa faceti sex separat.

| Catalin77945 a răspuns:

Desparte te, nu merita

| Bianca1310 explică (pentru Catalin77945):

Nu vreau să mă despart de el sad Dar nici nu știu cum să îl conving să mai aștepte.

| Kajun a răspuns (pentru Bianca1310):

Atunci fa sex cu el și asta e. Daca nu vrei sa ne asculți pe noi cum credem că ar fi mai bine pentru tine. Dar gândește-te la consecințe. Te poate părăsi INSTANT după ce ai făcut sex cu el, chiar dacă ai tu toată încrederea în el.

| Horus35 a răspuns:

Pagubă-n ciuperci.

| Stegman a răspuns:

Esti mica si credula si il iubesti foarte mult, si face ce vrea din tine e evident ca o sa accepti sa faci sex cu el. Baieti pot astepta crede- ma daca vor evident si daca te iubeste. Daca nu te iubeste nu poate astepta si te forteaza sa accepti. Mai bine il lasi sa si gaseasca alta de varsta lui, ca nu cred ca vrei sa fii mamica singura la 13 ani nu? Si *** si lasata sa vezi suferinta atunci.

| Musca88 a răspuns:

Lasa-l, e disperat dupa sex sa profite de o fata de 13 ani, eu iti recomand sa iti cauti un iubit de varsta ta sau mai bine lasa-te de iubire pana ai si tu un 15 16 ani macar.

| Kajun a răspuns:

E idiot rău. Cum să facă sex cu tine la 13 ani? Ești prea mică pentru asta. El caută doar sex la ani lui, eu zic să te despărți de el.

| Bianca1310 explică (pentru Kajun):

Îl iubesc, nu vreau să mă despart de el sad

| Kajun a răspuns (pentru Bianca1310):

E posibil să regreți pe viitor că ai făcut sex la 13 ani. Cum a zis și corbulalbrosu, poți fi șantajată si amenințată, dar și folosită. Te-ai gândit că după ce faci sex cu el te poate părăsi și nu mai dă niciun semn de viață? Gândește-te foarte bine ce ai de gând să faci.

| Bianca1310 explică (pentru Kajun):

El a zis că o să rămânem împreună. Nu vreau să îl pierd, sunt cu el de 2 luni deja.

| Catalin77945 a răspuns (pentru Bianca1310):

rolling on the floor)) si tu il crezi? e o rel de 2 luni, dupa ce ca daca ai face sex cu el te-ar putea santaja si toate astea, se mai poate si despartii de tine instant si sa nu mai dea semne de viata, din nou, desparte-te de el

| Bianca1310 explică (pentru Catalin77945):

Nu vreau să mă despart de el crying

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Bianca1310):

2 luni. O viata de om am putea zice. Doamne cand vad Asa ceva.

| LeSuiton a răspuns (pentru Bianca1310):

Pai daca iti cauti iubit la 13 ani, vrea si el sex la 16 ani, atunci trebuie sa o faci daca nu ti cauti iubit de 12 ani pentru ca simte si el nevoia la 16 ani.

| FabricantDeGunoi a răspuns:

Pai daca nu vrea sa faca sex impreuna, faceti separat

| NyanMei a răspuns:

Asta nu se numeste iubit ci profitor happy Da-i pace si mergi mai departe. Ai lucruri mai importante de facut decat sa iti bati capul cu baietii.

| Cameliaaa223 a răspuns:

Ai grija ce alegi, daca acum te șantajează ca, daca nu faci sex cu el se desparte de tine, daca faci sex cu el o sa te șantajeze că o sa faca asta public sau asa... Eu zic sa te despărți de el, e un idiot

| Bianca1310 explică:

El a zis ca dacă facem sex o să ne apropiem mai mult unul de celălalt și că mă iubește dar nu poate să mai aștepte. Nu vreau să mă despart de el crying