| anonim_4396 a întrebat:

Salut...
Am și eu nevoie de ajutor.

Acum câteva zile, i-a dat iubitei mele un baiat mesaj (fost coleg și fost baiat pe care l-a placut)
Mrg. ei s-au certat și ala i-a zis niște vorbe aiurea, cum ar fi ca este curva ca o vorbeste lumea.
Si nu prea mi-a răspuns si am sunat-o si plângea si am intrebat-o de ce plânge de mai multe ori.
Si mi-a spus ca dor vorbele lui ala, ca o bârfește lumea de când este cu mine, ca o face curva... si d-astea.
Noi în câteva zile facem 2 ani împreună.
O iubesc enorm de mult, pe primul loc ea este în viata meacrying(
Mi-a spus ca vrea sa ma uite, ca nu mai vrea nimic cu mine.
Nu-mi răspunde la mesaje. Abia raspunde la telefon și rareori...eu o sun sa ii mai aud vocea
Nu-mi pot vedea viitorul fara ea, cam asa de mult o iubesc.

Eu vreau sa ne impacam, nu vreau sa o pierd.
Peste nu pot trece fiindca o iubesc mai mult decât orice.
Faza este o iubesc cum o iubesc și pe mama mea.
Gen e faza cum mi-ar zice mie cineva sa n-o mai iubesc pe maic- mea, nu poate să-mi zică nici de ea ca nu se va întâmpla.

Eu cu fata asta am trecut prin multe enorm de multe...
În 18 ani de zile, eu n-am putut iubi nici o fata dar ea a fost speciala, pe ea am început din prima săptămână sa tin la ea..si sa o si iubesc.
Da am făcut-o sa se simta prost, sa plângă sa sufere.
La inceput am înșelat-o,
Noi suntem împreună din noiembrie...si în ianuarie am înșelat-o.A fost cea mai mare greșeală a mea, am fost la fata aia acasa am baut(ceea ce nu fac și n-am mai fost conștient de ceea ce fac și am comis-o) eu nu țin la bautura si ea după 2 ani mi-a spus ca se desparte de mine și pe chestia asta ca vrea sa își scoată din viata persoanele care i-au facut rau si eu sunt una din ele.

As vrea niște sfaturi cum as putea sa o recastig... vreau sa ma impac cu ea... o iubesc enorm de mult.

4 răspunsuri:
| Ka0ru a răspuns:

Lasa fata in pace, dupa ce ca ai inselat-o mai si indraznesti sa spui ca o iubesti. Invata din greseli si treci peste, ea merita ceva mai bun.

| Gabriel801 a răspuns (pentru Ka0ru):

Asta s-a întâmplat.la inceput, adica când eu luam în deras orice relație...nu eram omu sa tin cu adevărat la o fata și nici nu credeam ca pot iubi...

| Forneticugem a răspuns:

Of cum dați voi vina pe băutura asta de fiecare data laughing) ai înșelat-o boss asta spune totul.

Când iubești cu adevărat crede-ma poți fi cât de beat vrei tu și orice fata de at fi tot nu-i poate lua locul nu ai cum sa iubești cu adevărat e ceva ce nu mulți pot intelge cu adevărat

Nu mai dat vina pe băut când înșelați nu mai căutați scuze din orice când înșelați sunteți atâta de conștienți când faceți asta ca ma ia rasul când va văd ca Spune-ți va loat valul și alte rahaturi ai înșelat asta spune totul.

| Emma24dsxd a răspuns:

O iubesti acum? Nu vrei sa o pierzi dar cand ai inselat o nu te ai gandit? Ok nu vreau sa ma exprim urat dar erai beat si te a luat valul dar de "inselat" ai reusit, ai nimerit sa zic asa.Cam asta meriti, accepta ca asa este karma, si nu mai dispera nu moare nimeni toti suferim macar odata, si sper ca ai invatat ceva din asta.