| MaDaLyNa31 a întrebat:

Heyyy!
am o prietena care vrea sa se culce cu prietenul ei dar ii este frica, si nu stie ce sa faca, este prima oara pentru amandoi si chiar vrea sa o faca. dar ce sa faca cu frica? si poate ramane insarcinata de la prima relatie sexuala?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca vrei sa te duci la munte (traseu de creasta, drumetie, pietrii, hartoape, etc, etc), te duci in slapi si slipi?
Intai te informezi, te pregatesti, apoi faci pasul decisiv.
Dupa cum spui tu, nu sunteti, pardon, prietenii tai nu sunt pregatiti. Sa mai astepte atunci.

| pietrean a răspuns:

Vor sa faca doar SEangryatunci o faci si gata) sau simt nevoia apropierii unul fata de altul,simt ca nu pot trai unul fara altul,ca au "fluturasi" in stomac cand se zaresc(asta-i dragoste)? Daca nu sunt pregatiti pshihic mai eles,sa n-o faca!
Sa mai studieze:cum se ramane insarcinata si consecintele de ambele parti,despre ovulatie,spermatozoizi,fecundare,ciclu menstrual, perioada fertila(cand poate ramane insarcinata), folosirea prezervativului, boli venerice(daca nu se folosesc prezervative), etc

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu suntem copii si nu e asa greu sa ne dam seama ca prietena aceea esti tu.
Ar trebui sa vorbesti cu mama ta despre sex, ca de aia ai parinti.
Ce sfaturi crezi ca ai sa primesti de la noi? du-te si futete, nu ne pasa ca poti sa iti distrugi viata.

| SunnyDay88 a răspuns:

Daca tu imi poti explica mie de ce crezi ca nu poate ramnane insarcinata i give up!

ce sperma nu e sperma la primul act sexual?
ea nu a mai ovulat pana acuma, sau luna asta cand organismul stie ca va primul act sexual nu va mai ovula?
serios?! voi stiti cum se fac copii? NU CRED, DECI NU AR TREBUI SA AVETI VOIE SA FACETI SEX!

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Cati ani are?
Da, poate ramane insarcinata de la prima relatie sexuala daca nu se protejeaza.

| Aimèeeee a răspuns:

Cati ani au? happy

| igrek a răspuns:

Bine zis vrei doar să te culci cu ăla. Poate te adoarme în poală. Cum zicea și SunnyDay, de când faceți voi sex?