| anonim_4396 a întrebat:

Hey! cum sa incep, pai sunt impreuna de o luna cu prietenul meu, avem amandoi 17 ani si el se excita foarte tare atunci cand suntem impreuna singuri si ne mai destindem. Tin sa mentionez ca suntem amandoi virgini, dupa cum reactioneaza cateodata la excitare ma cam sperie pentru ca se vede clar ca ar vrea sa facem sex pentru ca mai sare si pe mine cateodata si se freaca de mine si asta ma cam sperie uneori, pentru ca de fiecare data e din ce in ce mai rapida frecarea si apasata.I-am spus ca daca vrea sa faca sex, sa o faca cu o fata oarecare pentru ca el cunoaste multe fete "disponibile" de asa ceva si de fiecare data cand ii spun treaba asta, mereu, imi spune ca nu vrea sa o faca cu ele ca vrea sa o faca cu mine, iar eu nu vreau deocamdata pentru ca mor de frica laughing mai ales cu faza ca as putea ramane insarcinata. El nu e primul meu prieten, daca va ganditi ca sunt vreo Sfanta sau ceva de genu, am mai avut si inainte dar pentru el eu sunt prima lui prietena si nu stiu, probabil de aia e asa entuziasmat cu sexul, habar nu am. As vrea totusi sa il fac sa se simta bine, dar fara sex si in nici un caz sex oral, bleah! Parca imi e mila de el cand il vad excitat si il las asa cu ochii in soare de fiecare data. Dati-mi niste sfaturi va rog! happy

22 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

1.foloseste-ti mana...fai o labuta
2. daca folosesti prezervativ nu ramai gravida
3.nus tiu daca esti sfanta dar aduci un pic a tocilara(fara suaprare)

| rolly14 a răspuns (pentru shadow72):

Nu sunt nici sfanta, nici tocilara chiar daca invat bine. Sunt o persoana normala, cred laughing. Doar ca sunt mai retinuta si rusinata cand vine vorba de tot ce e legat de sex.

| uca_1023 a răspuns:

Ti-as fi raspuns cu drag si in amanunt daca nu citeam partea cu trimisul la alta, e o chestie de fata, fraiera, fara nici o suparare, n-am nici cea mai mica intentie sa te jignesc, dar cum poti sa il trimiti la alta? cand oricare fata tine cu dintii de propriul iubit daca il iubeste, sau macar isi doreste sa ajunga sa-l iubeasca ( imi dau seama ca dupa o luna de relatie nu poti iubi pe cineva).
Nu ai ce sa-i faci daca nu vrei nici sex ( mai mult decat normal tinand cont ca sunteti de o luna impreuna ), si nici nu pari prea dispusa sa te joci cu el...handjob e tot ce-ti pot recomandalaughing sau, cel mai practic, evitati sa mai ramaneti singuri, ca sa nu va mai infierbantati degeaba, cel putin pana cand o sa inceapa sa arda hormonii si in tine, si o sa se incline altfe balanta

| rolly14 a răspuns (pentru uca_1023):

Or tine fetele cu dintii de iubitii lor, si eu sa zicem ca tin, si chiar il iubesc pentru ca asa cum am zis mai sus eu il iubesc pe el de mai bine de un an si tcmai acum a ajuns sa fim impreuna si ii zic sa se duca la altele ca sa nu se mai aprinda asa cu mine, sa nu mai fiarba asa. Si el a zis ca nu se va duce niciodata la altele, pentru ca e hotarat sa o faca cu mine cand va fi momentul laughing.

| uca_1023 a răspuns (pentru rolly14):

Dar faptul ca il trimiti la altele il deranjeaza, si nu cred ca asta poate opri niste mecanisme fizice, strict hormonale si instinctuale...cel mai bine e sa eviti sa se mai declaseze mecanismele, deci mai rarut singurei in intimitatea unei camere sau unde va mai manifestati voibig grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bravo tie il trimite la altele si pe urma vii si te plangi ca te inseama. ce are sexul oral? daca vrei sa faci baiatul sa se simta bine pai fai un oral, daca vrei sa il chinui chinuiel in continuare. nu ai chef de sex nu il mai intarata

| Emilian65 a răspuns:

Daca iti este mila de el de ce nu treceti la actiune?

| rolly14 a răspuns (pentru Emilian65):

Pentru ca eu GANDESC spre deosebire de altele care sar direct pe ei cand ii vad asa "slabi".

| Emilian65 a răspuns (pentru rolly14):

Se vede ca gandesti. De aia il lasi de fiecare data cu puta umflata.

| rolly14 a răspuns (pentru Emilian65):

Il las asa pentru ca el si-o face cu mana lui. El ma intarata pe mine si el imi cere sa il excit si de multe ori nu vreau dar nu vreau sa ne certam dintr-o tampenie ca asta deci il mai intarat si cand vad ca sare calul il opresc. Chiar el mi-a zis sa il opresc.

| h3r a răspuns:

Nu ești nici tocilară, nici sfântă!
De ce ție rușine de tine? Că ești cât de cât la locul tău? Nu te lua după alții!
Și nici atât, să nu-i mai spui să o facă cu o oarecare, dacă te-ar înșela nu te-ar deranja?
Mă bucur că nu te arunci ca boul la poarta roșie pentru un băiat, și mai ales, că te păstrezi.

Ai grijă de tine, să nu ajungi la alte metode!

| rolly14 a răspuns (pentru h3r):

Daca m-ar insela sexual vorbind nu as avea nimic, partea asta chiar nu ma deranjeaza numai el sa fie bine.

| h3r a răspuns (pentru rolly14):

Să nu mai spui asta niciodată!
Când o să fie momentul, o vei face, iar el te va aștepta!
Chiar te rog să n-o mai spui.

| Cristiann25 a răspuns:

E decizia ta daca nu vrei sa te culci cu el acum si trebuie sa te inteleaga insa poti cum a spus cineva mai jos daca tot iti e "mila" sa-l lasi asa de fiecare data sa ii faci cu mana! E DECIZIA ta nu trebuie sa te lasi influentata de NIMENI! Daca tu nu simti ca trebuie s-o faci, n-o face! Eu ti-am dat doar un sfat insa tu alegi! Te pup!

| Zabbyel a răspuns:

Scuze nu e excitat happy ci doar disperat dupa sexwinking cum sa mi-l opresti? slabe sanse sad doar sa incerci sa-i bati la obraz mai incet disperatulehappy parte ca nu te intereseaza ca face sex cu alta apare ca nu ai sentimente puternice pentru el(lucru bun pentru tine) cea mai buna metoda de al opri(in caz ca nu intelege de vorba buna"disparatule" despartate de el)

| rolly14 a răspuns (pentru Zabbyel):

Am sentimente puternice pentru el, il iubesc de mai bine de un an de zile incontinuu si de abia acum suntem impreuna. Dar sexual vorbind nu ma deranjeaza sa o faca cu altele, adica e o nevoie a voastra chestia asta si cine sunt eu sa il opresc?

| Zabbyel a răspuns (pentru rolly14):

Daca il iubeai cu adevarat il opreai happy dar in schimb tu il lasi...

| RedheadOnTheRun a răspuns:

In primul rand exista metodele contraceptive pentru sarcini nedorite. La 17 ani ar trebui sa stii despre ele..ca unele sunt foarte sigure, etc.
In al doilea rand nu-l mai chinui..adica nu-l intarata daca el te doreste atat de mult si tu inca nu esti pregatita. evita subiectul, evita apropierea excesiva. O fi greu.dar decat sa-l chinui.
In al treilea rand nu cred ca realizezi ce faci cand ii spui sa se duca la alta. poate pentru ca esti sigura ca nu o va face.
Oricum bravo tie ca te-ai pastrat si nu te grabesti ca majoritatea fetelor de varsta ta si chiar mult mai mici decat tine. Nici sa nu faci pasul asta pana cand nu esti pregatita si perfect documentata in legatura cu acest subiect happy

| rolly14 a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Orice metoda contraceptiva ar exista nici una nu e 100% sigura. Pastile nu ma apuc eu sa iau ca dupa isi dau seama parintii, iar in prezervativ nu am incredere mai deloc. Pentru ca sunt atatea cazuri cand s-a spart si nici nu si-au dat seama, sau cand a alunecat sau orice altceva.Si prefer sa il las cu ochii in soare decat sa risc.

| Firetears a răspuns:

Paiiii...
1. S-au inventat prezervativele care, apropo, BOMBA: te protejeaza, te feresc de o sarcina nedorita!
2. Nu conteaza daca esti prima sau a n-a prietena a lui, daca el nu ar fi vrut sa faca asta cu tine s-ar fi dus la alta din prima clipa in care i-ai fi spus sa plece.
3. Daca nu iti doresti asta spune-i sa aiba rabdare cu tine, pana cand te obisnuiesti cu ideea si esti sigura pe tine!
Daca el vrea si tu nu vrei nu incerca nimic! happy
Daca tu vrei si el nu vrea din nou spun: nu incerca nimic! happy
In schimb, daca amandoi sunteti pregatiti si vreti: Bafta!
Simplu, nu? happy

| rolly14 a răspuns (pentru Firetears):

Si cu prezervativ au avut loc o mie de sarcini nedorite, asa ca degeaba plus ca eu sunt o persoana care doreste siguranta maxima cand face un lucru si nu cred ca as putea merge pe noroc sau pe chestii babesti gen metoda calendarului.

| OriginalSauNimic a răspuns:

Prezertativul scade considerabil riscul de sarcina. Daca nu ai ciclu santele sunt de 1%. Cu ciclu ele mai cresc. In joc e virginitatea ta ca riscul de sarcine e scazut cu presertativ