| cineva2309 a întrebat:

Buna! Acum doua-trei luni am avut niste dureri intr-o parte care ma luau pe picior crezand ca am apendicita.Am fost la medic mi-a spus ca n-am nimic si mi s-a dat un tratament pentru constipatie.Tratamentul nu si-a facut efectul si tot aveam durerile asa ca am facut analizele si a iesit infectie urinara ceva cu rinichii.Mi s-a dat tratament din nou pe langa astea chiar si uractiv forte am terminat tratamentul acum o luna si inca am ramas cu durerile de rinichi si intr-o parte..ma gandesc ca poate e inca infectia care se raspandeste dar habar nu am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi din nou la medic, esti fata sau băiat? Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fi SCIATICA, unde nervul sciatic este inflamat iar durerea porneste chiar de la spate, coborand pe un picior.

| cineva2309 explică (pentru Violleta2022):

Aveam asta la inceput dar acum ma dor doar rinichii si pe zi ce trece fortez sa ma urinez pentru ca nu ma mai trece

| Violleta2022 a răspuns (pentru cineva2309):

In cazul acesta mergi urgent la Dr. UROLOG, sa faci o radiografie la rinichi si analize de urina (mai detaliate), ca nu cumva sa ai pietere la rinichi sau alta infectie care ti-a afectat rinichii.
Sanatate multa!

| norisorulpufos a răspuns:

Coboară durerea pe picior?
Până unde?