| KidutzzZuu a întrebat:

Hi.Am un prieten de ceva timp.(de cateva saptamana) el imi spune ca ma iubeste dar eu nu simt asta.deoarece el tot timpul e ocupat cu cantonamentele. imi spune prin mesaje ca ma iubeste, Nu prea ne intalnim.Eu cred ca are alta prietena, sau chiar e ocupat? ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

Ai un pic de rabdare sa vezi cum evolueaza relatia si dupa ce au trecut mai multe luni iti poti da seama ce se intampla cu adevarat.

7 răspunsuri:
| cioko19 a răspuns:

De cateva saptamani? Pai iubirea vine pe parcurs, draga mea big hug
Mai ai un pic de rabdare cu el. si o sa vedeti pe urma :*
succes

| Dan a răspuns:

De ce nu gasiti o zi de intalnire? Poate atunci se rezolva anumite lucruri dintre voi.Succes!

| M.J. a răspuns:

Cum ti-am sp si aseara p mess, daca te iubeste lasa-l pe el sa te caute, nu il stresa prea tare, o sa creada ca esti nebuna dp el...ai putina rabdare... o sa se rezolve.pup

| inna a răspuns:

Daca te-ar iubii sunt absolut sigura ca ar avea timp, foarte mult timp sa va intaniti chiar el ar fi nerabdator sa te vada.Eu zic sa te mai gandesti...

| IqStorm a răspuns:

@inna: Cu mulţi ani în urmă, am făcut o şcoală undeva departe de casă şi de soţia mea. Timpul liber era foarte puţin însă comunicam destul de mult prin mesaje şi telefoane. Câteodată există motive serioase pentru a nu te putea întâlni cu persoana iubită.

@Llllaura: Nu te înrijora aşa tare. Încearcă mai întâi să afli cum stă treaba. Dacă prietenul tău este un sportiv de performanţă, cantonamentele sunt absolut necesare şi chiar obligatorii. Încearcă să înţelegi că ceea ce face este visul lui ţi nu poţi condiţiona relaţia ta cu abandonarea sportului. Celelalte probleme ale relaţiei voastre nu sunt cauzate de cantonamente sau sportul pe care-l practică. Nu face greşeala să îl pui să renunţe la sport pentru că o să-l pierzi şi încearcă să înţelegi că acele cantonamente fac parte din viaţa lui.

| omul89 a răspuns:

Acum depinde cu ce sport se ocupa daca e baschet fi sigura ca nu se duce mereu in cantonamete dar daca e la fotbal este adevarat am un prieten care vine 2 zile acasa si 1 luna in cantonament. P. S. Un cantonament dureaza de la 4 zile pina la 1 luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e mereu prin cantonamente, nu inseamna ca are neaparat pe altcineva, poate chiar te iubeste. O sa vezi in timp, fiind sportiv n-ai ce-i face.