| ElenaErika a întrebat:

Hi! As vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva. Sunt in clasa a9-a si sunt colega cu o fata inca din clasa I. Pana in clasa a -a ne'am inteles bine chiar am fost si "cele mai bune prietene" dar la un moment dat in perioada aia cand am fost " best friends" unui baiat la i'a placut de mine. Ma intrebat daca vreau sa fiu iubita lui dar am refuzat pentru ca nu ma simteam pregatita. El a continuat sa insiste sa ma astepte dupa ore[ era un baiat super si imi placea de el dar cum am mai spus nu voiam desi nu stiu de ce, nu aveam un motiv]. Ea la tot vazut la scoala ca venea la mine si ma suna si a incercat sa "se bage" ea cu el [ Chestia e ca ea era putin cam "panarama "la 12 ani nu mai era de mult virgina si maicasa stia de toate astea.chiar o indemna]. Baiatul a refuzat'o iar ea de nervi a venit sa'mi urle mie ca din cauza mea a refuzato ala. Dar eu abia atunci aflasem de toata chestia asta. Dupa acea faza ea a inceput sa ma dusmaneasca nu ne'am prea vorbit a incercat sa'mi bage strambe si cu prietenii si cu colegii si cu profi. Mie imi parea rau ca fusese prietena mea si eu chiar nu aveam nicio legatura cu baiatu si cu tot circu' asta. I'am zis ca daca vrea sa stea cu el ca eu nu am nicioegatra cu el, ca tin la ea ca doar mi-a fost prietena. Am incercat sa ne ipacam dar ea era falsa, incerca sa'mi faca probleme in continuare si ne'am certat grav de tot si am renuntat sa mai fim prietene. Am incercat de multe ori sa aplanez conflictul dar nu sa putut. Timp de 2 ani nu neam vorbit de loc. Nici acum in clasa a 9-a nu sa ptolit. Eu sunt o fire mai "baietoasa" si stau mereu cu baietii dar doar ca amici. Ea pentrtu chestia asta nu ma mai suporta deloc. Era de doua ori sa o bat grav dar m'au oprit colegii. [pe ea nu o prea baga in seama ca a aflat tot liceu ca'i c**va, au aparut pe net filmulete cu ea cand lua m**e stie si diriga]. Si eu invat si bine de mica. Mi'a placut sa invat. Si acum de fiecare data se baga ea in ce fac eu. Daca stau cu un baiat, dupa ce ma despart de el se baga ea. Nu stiu ce urmareste. Oricum nu ii reuseste nimic din tot ce vrea rau sa imi faca ca pentru ca stiu ce sa fac la timp. Dar m-am satura sa ma pazesc de ea, are atata rautate in ea, fara ca eu sa'i fac nimic. Vreau un sfat. Cum sa fac sa se potoleasca? Daca o bat, o bat rau si imi e ca fac alte alea. Help plsbatting eyelashes Funda:* [stiu ca nu ma ales bine categoria.scuze]

4 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Pai daca e o fire fricoasa o poti ameninta poate ii va fi frica de tine se va inceta.
insa ii mai poti da si indiferenta, asta doare mai tare ca toate, cred ca stii asta.
Si indiferent de ce se intampla numai vb cu ea.de fapt nici nu stiu cum de ai suportat o atata timp.
rolling eyes O bateam d mult

| SteauaNordului a răspuns:

Vezi tu.indiferenta e cel mai bun medicament...
singurul tratament e sa nu o mai bagi in seama. fii fericita, traieste-ti viata fara ea. daca auzi colegii vorbind " uite ce a zis x de tine" tu fa ceva de genu " oh go on nu-mi pasa, sa zica cate o vrea"
daca vede ca nu te atinge nimic din ce face ea, iti garantez 1000 in 100 ca va inceta.
cat de prost sa fii sa faci lucrurile in zadar la infinit? o bucata de creier mai are si ea si va realiza lucrul asta. plus de asta de ce te mai agiti? toata lumea stie ce face, asa ca, are credibilitate 0
las-o pur si simplu. oh go on se va gasi cineva care sa o bata si pentru tine happy

| AleeeeeE a răspuns:

Pe prost il omori cu indiferenta.

Nu o mai baga in seama thinking

Prefa.te ca nu te intereseaza ce spune, ce face.

Si cum a zis si NimeniAltulDecatEu. Eu o bateam demult blushing laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand aceea fata nu a fost o pritena adevarata si tu daca ai vazut ca este cur*va de mica ar fi trebuit sa nu mai fi cu ea, poate te intelegeai cu ea bine dar tu nu ai vazut ca nu are aceeasi mentalitate ca si tine.Acum nu stiu ce sa faci dar mai bine ai ignorao, daca s-ar putea chiar sa te muti din clasa nu stiu.Sau vb cu cineva care o cunoste mai bine si sa faci ceva in legatura cu asta, dar app nu te lasa influientata de ea pentru ca ea asta vrea sa fi influientata de ea si ea este geloasa pe tine pentru ca esti inconjurata de baieti.Stai linistita ignoro si vezi-ti de treaba ta, nu te razbuna cu pumni bataia este arma prostului.Te spatuiesc sa uiti de ea si sa iti vezi de scoala. Sper sa iti fie de folos faturile mele.Npc!kiss