| anonim_4396 a întrebat:

DEci.Sunt cu un baiat de jumatate de an si sincer chiar nu mai stiu ce simt pentru el. Nu avem prea multe lucruri in comun in afara chestiilor banale gen : suntem in aceeasi clasa, in acelasi oras,. etc. Faza e ca pentru mine conteaza foarte mult muzica si el nu prea e interesat in domeniul asta. Nici macar nu'i place genul pe care il ascult eu.Ma rog! Faza e ca unul dintre cei mai buni prieteni ai lui ma place si el stie asta [el mi-a zis] si totusi nu face nimic.Azi am fost intr-un fel de excursie si tipu tot punea mana pe mine si mie chiar nu'mi plk si am inceput sa'l fac pervers si altele si abia dupa nu stiu cat timp i'a zis sa ma lase in pace.Alta chestie mai e ca uni prieteni de'ai lui imi zic ca el nu ma mai place si ca are pe alta.Altii imi zic sa ma despart de el ca nu e pentru mine. Faza e ca ne-am placut reciproc 3 ani si d'abia dupa 3 ani am ajuns sa fim imp. Dar el se comporta asa de rece si chiar nu stiu ce sa fac.Mai e si faza ca nu ne'am sarutat, si ma enerveaza faptul ca toata lumea sare'n capul meu ca eu ar trebui sa fac asta. Dar de cand e asta o lege? de ce trebuie sa faca fetele chestia asta primele mereu? eu sunt o fata putin mai timida...Si el nu e genul de baiat care sa se bage in relatii fara sa simte ceva adevarat pentru persoana respectiva. Dar comportamentul lui ma pune pe ganduri.Prefera sa stea cu prietenii lui decat cu mine, si la scoala d'abia daca ma baga in seama.Si mai e si o C***a care tot nu il lasa in pace special ca sa'mi faca mie in ciuda. Tind sa cred ca asa-zisi lui prieteni nu ii sunt asa de buni prieteni pe cat par. Ma rog, eu chiar nu stiu ce sa fac.Sa ma despart sau nu de el. Sfaturi ceva? Plss T_T
App. Scuzati greselile de gramatica. big grin
Dau funda + vot happy

Răspuns Câştigător
| simmy_8381 a răspuns:

Pai zizzu, cati ani aveti? In primul rand: probabil sunteti mai micuti de varsta si sincer iti spun ca nu ai de ce sa accepti asemenea comportament si sa-ti faci asemenea ganduri de la o varsta frageda. In al 2lea rand, in relatiile normale, perioada de inceput este magnifica. este perioada in care te intelegi, te cunosti reciproc, iti doresti sa fi alaturi de persoana de langa tine.etc, faptul ca nu iti acorda atentie nu este un lucru tocmai OK. Eu te-as sfatui sa stai de vb cu el (fara retineri si rusine, este iubitul tau de 6 luni, nu ai de ce sa te rusinezi) si sa-i expui problema. Daca simte ceva pentru tine o sa renunte la indiferenta si va face tot posibilul sa va fie bine, daca nu, nu ai de ce sa pierzi timpul cu el. Viata este frumoasa si trebuie sa te bucuri de eawinking. Daca totusi nu ai puterea de a sta si a-i explica totul, spune-i pur si simplu ca nu iti place comportamentul pe care-l are fata de tine si renunti la relatie. In functie de cum reactioneaza vei stii ce sa faci. Bafta happy.

1 răspuns:
| DdeSimm a răspuns:

Eo cred ca ar trebui sa te desparti de el pentru ca nu are rost sa o relatie de genu` asta. In primul` rand ar trebui sa purtati o discutie in legatura cu relatia voastra; sa ajungeti la o intelegere si fiecare sa mearga pe drumu` lui. Asta e sfatu` meu!`love struck Mult succes! fundita?big grinlove struck