| angelinthedark a întrebat:

Hi.eram suparata ca prietenul meu nu m-a chemat sa ne vedem de miercuri si pana ieri, credeam ca nu ii mai pasa de mine, dar ieri m-a sunat sa ies afara ca vine sa ma vadahappy, nu a stat mult ca nu se simtea bine ca e cam racit dar a zis ca ii era dor de mine si ca ne vedem azihappy, intrebarea mea ar fi:oare ce pot sa fac sa se simta iubit si sa se simte bine in afara de sex, dar vreau sa se simta iubit ca el mereu ma suna, ma cauta, imi zice ca ii dor de mine ca ma iubeste, ma alinta si e tandru cu mine, eu insa nu prea ii fac la fel, oare ce as putea face sa vada ce mult il iubesc, el a fost cam suparat pe mine pentru ca am facut o gafa in legatura cu un baiat dar m-a iertat insa nu stiu, poate ca acum crede ca nu il iubesc, cum sa ii arat ce simt pentru el?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fi tandra, draguta, nu face absolut niciodata mutre, fite, mofturi. Pune-l intotdeauna pe el pe primul plan, gandeste-te ce ar vrea el, ce i-ar placea lui. Fa-i mici surprize (o prajitura facuta de mana ta, un mesaj de dragoste strecurat in buzunar pe care sa-l gaseasca mai tarziu, un sms frumos), etc. nu mai umbla dupa alti barbati, nu te mai simti cea mai cea fiindca il vei pierde. Cat de putin iti pasa de el, daca tu nici nu stiai ca e racit?

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Desigur ca trebuie sa ii arati asa cum iti arata si el!

| cristi202 a răspuns:

Fa ceea ce ii place lui mai mult! Desigur ca aceasta implica si renuntare uneori din partea ta, dar asa chiar ii vei dovedi ca il iubesti. Si eu cred ca merita aceasta, mai ales ca te-a iertat atunci cind ai gafat.

mira
| mira a răspuns:

Fa exact ce face si el, dar nu-l agasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumface el cu tine fa si tu cu el si o sa vezi