| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita pentru cine ma ajuta... miercuri m-am intalnit cu prietenul si am facut o gafa.Adica am spus de un baiat ca e dragut odata, iar cand m-am intalnit cu prietenul meu era si acel baiat de care am zis ca e dragut, eu nu am treaba cu el, dar am spus doar asa ca mi se parea dragut.Cand l-am vazut pe acel baiat i-am zis prietenului meu ca nu vreau sa ma vada acel baiat ca mi-e rusine, atunci el s-a suparat pe mine ca a zis ca poate m-am indragostit de ala din moment ce mi-e rusine sa ma vada cu iubitul meu.Sincer nu stiu de ce am zis ca mi-e rusine, nu am gandit inainte sa vorbesc, apoi prietenul meu tot era suparat pe mine, ca a zis ca imi place de ala, ca poate e mai dragut ca el, ca eu nu imi dau seama cum se simte el ca nu mai poate tine in el, ca i-am facut destule.Pana la urma l-am sarutat, l-am facut sa uite incidentul si m-a iertat, insa azi e sambata si nu ne-am vazut de miercuri, precizez faptul ca m-a sunat si azi, si ieri si alaltaieri, doar ca nu m-a chemat sa ne vedem, oare asta o fi cauza, ca eu am spus de acel baiat ca e dragut, si el e foarte gelos, oare ce sa cred?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca ai prieten nu prea ar trebui sa te intereseze alti baieti, draguti sau nu. Tu te-ai bucura sa il auzi vorbind cu oarecare interes despre o tipa draguta? Una e sa vorbesti cu cineva normal, detasat, alta e sa te si intereseze. Cum a zis si brigaela, el s-a suparat in momentul cand te-ai purtat ca si cum chiar te-ar interesa altcineva, nu ca ai facut o remarca obisnuita. Nu ca e el gelos, nu ca ai zis, ci ca te-ai purtat ca si cum ai avea pata pusa pe ala. Ce daca ai zis? Rusinea asta e cam perversa un pic, nu ti se pare? Daca e mult mai mare decat tine nu ajuta sa te porti ca o mironosita, sa stii. Cred ca a simtit niste urme de plictiseala la tine si s-a gandit sa o lase mai usor, ori ca sa te fiarba, ori ca sa isi dea seama daca merita sa continuati - sau poate te lasa libera ca sa poti alege mai usor.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti spune linistita de un baiat ca e dragut, nu cred ca partenerul tau are de ce sa se supere. Dar ulterior tu te-ai comportat ca si cum ai ceva de ascuns, te-ai comportat ca si cum ai fi interesata de acel baiat. In mod normal, daca ai fi indragostita de un barbat, i-ai simti pe toti ceilalti barbati la o oarecare distanta, ai spune despre un barbat ca e dragut cu aceeasi dezinvoltura cu care spui despre o fata ca e draguta si nu te-ai rusina dupa aceea. Nu stii de ce te-ai rusinat? Iti spun eu: fiindca esti interesata si de celalalt, desi simti ca nu e moral.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Big mistake! Cati ani ai?!

| elena a răspuns:

Se numeste gafa impardonabila. Cum ai putut sa spui asa ceva? Mai bine-ti musca-i limba! Poate acum ai sa inveti, ca barbatii sunt vanitosi din cale-afara si nu suporta asemenea situatii, l-ai pus in inferioritate indirect fata de celelalt, de-acum presupus rival. Incearca sa te abtii, pe viitor de la asemenea comentarii si nu numai la adresa baietilor ci si a fetelor, ca aici s-ar putea sa pierzi sigur. Ce mai poti face acum? Sa te faci ca ai uitat incidentul, sa fii foarte dragalasa cu el, sa te uiti numai in ochii lui, sa-i spui "ce dragut esti astazi", "ce camasa frumosa ai', dulcegarii din astea care sunt foarte bine primite si prind la fel de bine, insa nu exgera. In final, daca el deschide vorba despre acest incident, spune-i ca ai glumit, ca sa vezi pana unde merge gelozia lui, pentru ca stii ca gelos este. Dar, mai stau si ma intreb, nu cumva ai facut totul intentionat, ca sa-l faci gelos? Cam nasol a iesit, daca este asa.

| CevaNormal a răspuns:

Nu mai crede nimic, esti cam prostuta, sorry, ca tio spun, dar asa e, baiatul se comporta cu tine normal, dar tu...ci ce daca e sambata, daca baiatul s-ar gandi si la el, si la sentimentele lui, atunci nici nu te-a suna azi, si ar iesi cu prietenii in oras, iar tu sa stai acasa, singura, si sa astepti incontinuare, o sa vedem, o sa fie dulce asteptare? baietii tot sunt oameni.

| viatadecacatt a răspuns:

Pai ai si tu grija ce spui de fata cu el, ca doar sunteti impreuna! Stiu ca simti nevoia sa spui orice de fata cu el numai sa ai ce spune, uneori vrei sa te dai"mare", dar trebuie sa ai grija in ceea ce spui ca cine stie ce iti iese pe gura, cum ai facut si acum depilda.Gandeste inainte apoi foloseste-ti gura si spune, mai bine taci si nu zici nimic decat sa spui numai tampenii.Asta sa o tii minte de acum inainte, nu ca iti dau eu ordin(doamne fereste) dar spre binele tauwinking. In legatura cu el normal ca este gelos, de aceea s-a si"rait"relatia voastra asa, dar nu il lasa asa pentru ca cine stie cum o ia pe alta.Insista sa va intalniti si numai vorbi despre baiatul acela, saud aca vorbiti spune-i ca nu te deranjeaza deloc daca vine si el si in prezenta baiatului ala tu sa il iei de mana sa il saruti ca sa ii arati CA NU ITI ESTE RUSINE CU EL. Daca nu va veni baiatul acela intalniti-va si arata-i cat de mult il iubesti, saruta-l si strange-l in brate, fa-i ceea ce stii tu ca ii place si distrati-va impreuna, ca sa ii treca supararea! Desigur, daca il iubesti. daca nu, lasa-l asa si pierdeti legatura, dar eu zic ca dupa aceea o sa suferi! Bafta

| mihaa a răspuns:

Hai sa vb pe mess, ca sincer mai intoxicat de tot, trimite id tau prin mesaj pe mess

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Sincer.
in locul lui iti dadeam si o palma
adica cum sa spui asa cevalaughing)

am zis si eu dar glumeam
cum si el mai face chestii d`astea de ex vede una buna la tv si face gesturi si chestii de genu m-am ce bun e laughing)
dar macar stim ca glumim... tu cere`i iertare spune-i ca nu se va mai repeta si cere`i s ava intalniti
si hei poate iese si el cu baietii lui nu trebuie s ava vedeti in fiecare zi

Răspuns utilizator avertizat
| ancuu a răspuns:

Eu iti zic sa ii ceri iertare sau sa ii zici ca ai spus asta doar ca sa vezi cum va reactiona sau ce va zice

sper ca te am ajutat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are perfecta dreptate
e ca si cum el ar merge cu tine de mana pe strada si deodata intoarce capul si zice "mama ce buna e aia"
tu cum te-ai simtii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehh.pai el se simte tradat.si el cred ca o sa iti dea papucii. dar vrea sa nu te nici superi tu.si inca mai vb cu tine asa de mantuiala. dar tu ai facut o greseala mare