| angelinthedark a întrebat:

Sunt foarte trista, ca dupa ce am facut dragoste cu prietenul meu pentru prima oara nu ne-am mai vazut, adica de alaltaieri. S-a purtat frumos cu mine si inainte si dupa actul sexual, eu am fost virgina, mi-a arat ca ma iubeste, dar ieri m-a sunat de 2 ori si a vb frumos, dar nu m-a chemat sa ne vedemsad. Azi iar m-a sunat a zis ca merge la fotbal si ma ia si pe mine cu el apoi nu ma mai sunat, am auzit ca e acolo la fotbal si nu stiu pe mine dc nu m-a luat oare daca ai zis ca ma ia? Nu st dar am asa teama ca dupa ce am facut ma va lasa.Intr-un fel ma gandesc ca m-a sunat si daca nu ii pasa nu ma suna azi si nici ieri sa vada ce fac, cum ma simt si vb foarte frumos cu mine si nu e deloc rece la telefion sau schimbat, parca mai frumos a vorbit decat inainte sa o fac cu el, dar dc oare ieri desi m-a sunat, a zis ca face baie si ma suna in juma de ora sa ne vedem,. l-am sunat eu dupa o ora si a zis ca a vn sora lui in vizita si chiar a fost ca am vb si eu cu ea la tel dar ma mir ca nu m-a kemat totusisad. si azi m-a sunat, a vb frumos si a zis ca ma suna cand sa mergem la fotbal, desigur ca el s-a dus cu toti prietenii.Acum intr mea ar fi:oare m-a lasat balta ca nu ma iubeste si credeti ca imi va da papucii acum dupa ce am facut dragsote cu el? Sau... voi ce credeti de comportamentul lui?

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Trebuia sa te gandesti bine inainte sa faci acest pas cu el.Lui ii este usor sa iti dea papucii, ca sa zic pe romaneste, iar tie iti este foarte greu pentru ca i-ai daruit ce aveai tu mai de pret.
Ma gandesc ca exagerezi si tu, se simte probabil sufocat. Un baiat cand este sufocat de o fata nu se mai simte in largul lui, vrea spatiu.
S-ar putea sa nu te iubeasca, dar macar un pic tot tine la tine, daca inca te mai suna. Eu zic sa ai rabdare si sa nu te pripesti. De ce nu il suni tu si ii propui o intalnire in parc sau undeva si discuti cu el. Spune-i ce ai pe suflet si asculta parerea lui.Vezi si tu ce reactie are. Si vezi daca intr-adevar merita sa suferi pentru el. Numai daca vei discuta cu el vei afla ce se intampla de fapt.

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din povestea ta reiese că te-ai culcat cu un necunoscut, nu-l cunoști deloc. Ești într-o ceață densă, ieși din ea.
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Toti avem nevoie de libertate.
Devi foarte geloasa si stresanta si o sa-l pierzi astfel!
Asa sunt baietii- libertini... n-ai ce le face crede-ma!

| tyana a răspuns:

Te iubeste la fel de mult ca intotdeauna doar ca vrea si el sa-si petreaca putin timp cu amicii la un fotbal.Nu e nimic in neregula cu acest lucru, crede-ma pe cuvant! Fii desteapta si nu il sufoca daca nu vrei sa il pierzi!

| Barajag a răspuns:

A incercat sa-si atinga scopul si a reusit, esti prea exagerata, trebuie sa tii cont de ceea ce isi doreste si el(putina libertate)Si totusi ajung si la concluzia ca el te va indeparta fara sa-ti dai tu seama, putin cate putin.Incearca sa ai si tu rabdare si vei vedea cum vor decurge lucrurile, iar daca te va lasa, atunci te sfatuiesc sa nu te mai increzi in nici un alt baiat.Bafta!

| madagascar a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea si sa te fac sa te simti prost, dar cred ca omul si-a facut treaba si merge mai departe, sper sa nu fie asa dar tu sti cel mai bine.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Măi mie îmi vine să'mi dau în cap când mai aud câte o tâmpenie din asta. Păi fată sex nu te obligă nimeni să faci.Sexul e ceva de care nu ar trebui să'ţi para rău a doua zi indiferent de ce se întâmplă. Exagerezi aşa un pic. Poate chiar a avut treabă săracul băiat. Disperare dom'le

| Andreea_7493 a răspuns:

Doamne da noi crezi ca il cunoastem mai bine ca tine pe prietenul tau? Ce esti asa negativista? Poate vroia si omu' sa fie doar cu prietenii asta nu inseamna ca nu te iubeste daca vrea si el putina libertate. Ce vrei, sa stea 24 din 24 cu tine?

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Ba u esti nebuna? ba te-a dezvirginat ieri, ba acu nu stiu cat timp, ba vrei seri romantice cu el ba te lasa. u ai probleme cu mansarda? du te dracu la un psiholog ca pe noi ne-ai tampit.blocati`i ma contul ca e deja enervanta angryangryangryangryXangryangry

| MoreTime a răspuns:

Inseamna ca asta e tot ce-a vrut de la tine, a vrut sa profite de tine, e mai mult decat clar! Si acum inca te suna ca sa nu para prea direct faptul ca gata a terminat-o cu tine, pleaca dupa altele. Greseala ta... Asta e! Din viata inveti si din greselile proprii. Daca vrei sa tii legatura cu el, baga-te in vorba mai mult cu el, intreaba-l ce a patit, de ce te evita.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiiiiilule... potoleste-te! pe cuvant...esti stresanta! esti disperata! ma mir cum saracul baiat te suporta! esti prea de tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i-a placut cu tine in pat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai eu zic sa stai linistita, pentru ca nici eu nu m.am vazut cateva zile cu prietenul meu dupa ce am facut sex prima oara(eram virgina), deoarece a vrut sa iasa cu baietii.laughing
Poate ca era ericit ca a atins un punct la care se gandea demult, iar acum stie ca nu te va pierde, ca nu il vei lasa pentru ca va leaga ceva.
Iar daca te suna, te cauta si vorbeste frumos nu e nici o problema.
Eu cu prietenul meu am mai stat 7 luni impreuna dupa ce am facut. o prima oara, si a fost totu ok, pana cand nu am mai vrut eu.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa-ti zic ca baiet, ca prada care usor se da nu e atit de gustoasa! adica tu daca stiai ca estiinca fetita trebuea sa te tii cel putin o luna, sau mai bine vreo 3 luni. Mie daca mi se dadea vreo fata usor, dupa ce faceam dragoste cu ea nu mai aveam atraktzie la ea. Acum am o domnishoara cu care ma intilnesk 2 ani, iar cu ea am avut relatii dupa 6 luni, ma kucerit de tot fata aia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te uiti felul cum se comoporta si iti vei da seama