| Sevenup a întrebat:

Hi! Mai am un semestru si 2 saptamani pana cand intru la liceu.Tot aud de la unele persoane ca in clasa a9a esti tratat foarte naspa de cei de clasa a10a, a11a, a12a si ca cel mai probabil iti iei bataie:-s. Mi'e frica de chestiile astea, pentru. ca eu sunt o fire prietenoasa si sociabila, dar daca ma enervez comentez si nu pot sa ma apar (sunt si cam slaba). Este adevarat tot ce am auzit?

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Hm stii filmele alea cu liceeni? in care tocilari erau batuti si li se spanzurau chiloti? ei bine e ceva de genul ala! Insa tu fiind fata pot sa spun ca ai un avantaj nu o sa iti faca nimeni asta ins atrebuie sa fi atenbta sa nu mai fi asa prietenoasa si sociabila cu oricine deoarece sunt persoane are la prima vedere par foarte ok insa s-ar putea sa ai parte de surprize neplacute.
Trebuie sa fii atenta si sa nu le dei prea multa importanta baietilor mai smecheras si sa incerci sa nu filtrezi mult sa bata la ochi sunt tot felul de specimene numite si ele care se vor simti amenintate ca le furi prieteni, pretendenti mai stiu eu ce.
Baieti mai mari 11, 12 sunt incantati cand aud ca le vin ''prospaturi'' in scoala si or sa incerce sa se bage in sema or sa incerce sa te prosteasca nu neparat pe tine insa trebuie sa ai grija ce prieteni iti alegi.
Acum depinde si de liceu daca intr-i intr-un liceu mai slabut sa mai fie si rromi oo sa fie cam nasol ar fi bine sa intri intr-un liceu unde sa gsesti alt fel de oameni, educati.
happy

11 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Chilotii*

| shtephie a răspuns:

Nu este adevarat! sunt in clasa a9-a si nu am vazut asa cevahappy stai linistita!

| EuCuTine a răspuns:

Eu sunt in Viilor daca scapi cu "viata" din Viilor atunci esti trecut prin scoala vieti. Nu ai ce sa patesti in nici un liceu si daca patesti ceva atunci mergi frumos la director ii spui ce si cum si gata.

| ingeras_4588 a răspuns:

Sunt a 9-a si sunt vie deci nu e nimic groaznic

| SoareMicutz a răspuns:

Pai mai depinde si de liceul la care mergi...

De exemplu eu anul acesta am intrat la Tudor Vianu si nu a fost deloc asa... Adica nu cu fetele, cu baieti au fost cam rautociosi.

M`am bucurat pentru ca si eu auzisem ca mai ales Tudor Vianu e plin de fitosi si ca se dau capace la greu dar nu`t face griji! fi u si va fi bine:*

| BuyaKa a răspuns:

Depinde ce idioti intalnesti. incearca primul` an sa te imprietenesti cu cat mai multi si nu da importanta comentariilor rautacioase...

| RaduHD a răspuns:

In intrebarea ta. ma descrii si pe mine laughing

| RaduHD a răspuns:

Uppsss. Wrong comment! big grin sorry

| piroo a răspuns:

Daca stii sa te pui bine cu toata lumea sau cu cineva smecher din liceu ala, nu ai probleme happy eu unul sunt respectat in liceul meu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu comentezi nu are nimeni treaba cu tine!

| G3o0 a răspuns:

Hei! Nu te lua dupa tot ce auzi! Si eu am fost in clasa a 9 a si totul a fost bine. Daca nu incerci sa atragi atentie nimeni nu are nimic cu tine.Mai sunt uni ''destepti'' cum toate scolile si liceele au care probabil vor face 'misto-uri ' tampite dar nu trebuie sa le iei in seama si sa iti vezi de cea mai frumoasa parte a vietii tale:liceul. Distreaza-te si nu lasa pe nimeni sa te deranjeze big grin