| Sevenup a întrebat:

Hi! Prietenul meu iese in oras cu colegii lui zilnic si cum eu nu prea suport doua fete din clasa lui nu merg, dar ne intalnim dupa. Una dintre ele il place si cealalta e fosta lui prietena amandoua si amandoua arata foarte bine.
O data eram nervoasa si dupa ce m-am mai calmat l'am intrebat ce mai face si a zis ca vorbeste cu colega aceea are i'a fost prietena despre unde sa iasa maine.
Ma cam ingrijoreaza asta, desi am incredere in el.
Voi ce ati face?

3 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna!

Fetele acelea doua sunt mai curajoase decat tine, dupa cum se vede. Ele incearca din rasputeri sa iti fure iubitul. Tu trebuie sa petreci cat mai mult timp cu el.Sa ii dovedesti ca il iubesti. Dupa ce el o sa vada cat de mult ti tu la el, el nu o sa se mai uite dupa cele doua fete.
Vezi tu, el e nehotarat, el ar vrea sa fie si cu tine, dar ar vrea sa stea si cu cele doua fete.
Iar cele doua fete stau mai mult cu el pentru ca ele vor sa te faca pe tine geloasa. Tu nu arata asta.
Tu du-te si petrece timp cu ei, si incearca sa te imprietenesti cu ele. Daca o sa te imprietenesti cu ele o sa poti sa petreci mai mult timp cu iubitul tau, plus ca acesta va vedea cat de mult il iubesti incat sa stai cu el si cu cele doua fete.
Pana la urma ai sa vezi ca o sa iasa bine.Bafta!

| Byankaa66 a răspuns:

In curand nu-l vei mai avea daca il mai lasi asa singur de capu lui cu nu stiu ce foste, mai ales daca nu tine la tine cu adevarat.

| Issa_8382 a răspuns:

In primul rand, as incerca sa vorbesc cu el, sa i explic ca ma deranjeaza asta. Totul depinde de mersul relatiei voastre. Impune`te si spune-i clar sa nu mai iasa chiar zilnic ca vrei sa stai mai mult cu el. Daca comenteaza si face mutre e alceva la mijloc.happy Sper sa te ajute putin sfatul meu. Te pup.