| Unicum a întrebat:

Hi TPU!
Am o problema, pentru mine e serioasa. Deci aseara am avut contact sexual, si dupa terminarea actului sexual am simtit un mic disconfort. N`am bagat in seama, dar azi dimineata cand m`am uitat la "penis" am observat ca el nu s-a tras inapoi, adica "capul" nu s-a tras inapoi sub piele din cauza ca de desubtul capului a aparut o umflatura, e un fel de pielicica subtire care s-a umflat prin imprejurul capului, si este prea mare si "capul" nu se poate retrage sub piele in conditii normale. Mentionez ca am 16 ani si am o partenera de 2 luni, folosim prezervativul.

Răspuns Câştigător
| niponX a răspuns:

Dragă Unicum,

Astfel de probleme nu se tratează pe TPU. Poate că e ceva minor, dar niciodată nu se știe. Părerea mea este că, dacă persistă umflătura, să te duci la un medic.Acesta este cel mai în măsură să îți spună ce să faci.
Sper să nu fie prea grav. Multă baftă!

Cu drag,
niponX

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu explici prea bine ce ti s-a intamplat, probabil fiindca nu cunosti deloc anatomia. Mergi urgent la urolog, poate fi o parafimoza.

| Adry05 a răspuns:

Medic.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Sex brutal.

| RainboyDash a răspuns:

Pai incearca sa iti pui niste comprese cu apa rece. Daca umflatura nu trece in 2 zile du-te la un urolog, el va sti ce trebuie sa faci, si poate nu va fi nevoie sa le spui parintilor.Mult succes

| Kennziiie a răspuns:

Du-te la un medic, pentru orice eventualitate, nu se poate zice sigur ce ai, dar dacă e o problemă medicală, nimeni de pe TPU nu ţi-o poate rezolva. happy

| Spanu_Catalina_1992 a răspuns:

Uau vorbeste cu tatal tau sau mama

| larybublegumm a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un dermatolog

| iongribincea a răspuns:

Dermatologul e pentru altceva, pentru boli rusinoase se numeste ginecolog!