| FaNN99 a întrebat:

Buna seara, sunt băiat, am 18 ani și aseară am avut prima partidă de sex iar acum am o senzație de disconfort in jurul capului penisului, este normal acest lucru? Tind sa cred că partenera mea nu a fost suficient lubrifiata. Senzația a apărut imediat după terminarea actului sexual.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie de luberfiere la varsta asta mica, poate dupa 50 de ani, cand apare menstruatia la femei si nu se mai lubrefiaza vaginul.
La 18 ani, trebuei sa te autoeduci!
Invata sa ai rabdare cu fata si sa nu sari peste preludiu, ca ea nu simte nimic si nu se bucura de actul sexual, in plus, sexul poate fii la fel de dureros sau iritant si pentru fata.
Fata isi lubrefiaza imediat vaginul, daca ai rabdare cu ea, macar 5 minute, la preludiu, ceea ce este de altfel indicat intotdeauna, inainte de inceperea partidei sexuale.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal ce ți se întâmplă ție.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da asta poate fi cauza ca nu a fost lubrifiata destul, puteti folosi lubrifiant de la durex de la supemarketuri sau sex shop-uri.

| Crackman a răspuns:

Baga criku data viitoare

Răspuns utilizator avertizat