| andreea_4689 a întrebat:

Hi TPU! Imi place de un baiat si am auzit k si lui ii place de mine un pic. As vrea sal intreb daca vrea sa fie cu mine, doar ca daca ii place doar un pic apoi nu stiu ce sa fac. Astept de mult sa ma intrebe el doar ca nu face primul passad. Voi ce zice-ti sa-l intreb sau nu?

Răspuns Câştigător
| IceTouch a răspuns:

Hello,o sa incep prin a te sfatui sa nu il intrebi daca vrea sa fie cu tine, o sa incerc sa iti explic si de ce din postura unui baiat.De exemplu daca o fata m-ar intreba daca vreau sa fiu cu ea normal ca raspunsul meu ar fi nu, indiferent de aspectul fizic....blah blah, pentru ca asta inseamna ca e o fata,, usuratica'', chiar daca ea nu este asa, eu ca baiat asta percep in urma cererii de mai sus.Tot ce poti sa faci este sa ii dai semne ca-l placi, lasa-l sa te prinda cand te uiti in ochii lui sau mai baga-te in vorba cu el dar in niciun caz nu intinde coarda, daca el vede ca ii dai semne o sa-si faca curaj si o sa te invite undeva sau o sa vorbeasca cu tine etc..Deci eu nu te sfatuiesc sa nu-i spui, iti zic sigur pe mine....Nu-i spune! Este mai important sa-ti pastrezi demnitatea pentru ca daca ti-o pierzi lumea o sa te trateze diferit, risti=castigi sau pierzi.
Daca ti-am fost de ajutor Funda.
Cheers.

3 răspunsuri:
| alissa6 a răspuns:

Ai puteai sa-i spui cal placi si sal intrebi daca si el te place.

| neutrino a răspuns:

Daca el ar fi fost interesat de tine, fii sigura ca nu te-ar fi iertat. Asadar, muta-ti gandul la altul.

| Peicea_Alexandru_1947 a răspuns:

Eu zic sa nu il intrebi ci sa ii dai de inteles doar