| dolllhouse a întrebat:

Hi TPU! O pietena m-a rugat frumos sa scriu pe site intrebarea sa :

"Imi place de un baiat din clasa... este frumos, inteligent, inalt ( tone de muschi ) dar el nu prea ma place ci pe prietena mea ( Rossalinda ). Azi ne-am jucat in pauza mare " Adevar, Provocare, Procet sau Sarutare si eu l-am provocat pe el sa zica "- Cat la 100 iti place de Rossalinda? " Si a raspuns "- 100%! " si la mine a zis "- 25, 5% ". Maine vreau ca Rossalinda sa il puna sa aleaga dintre ea si mine. Cum credeti ca as putea fi mai presus ca si ea? " Nu sunt suparata pe ea, pentru ca e prietena mea, e sufletul ei, face ce vrea cu el! Desigur, fundiza!

Răspuns Câştigător
| Radioactive a răspuns:

Daca ea isi alege iubitul dupa muschi si inaltime, ar face bine sa renunte, caci nu totul se rezuma la aspectul fizic si e clar ca e mort dupa Rossalinda aia(care probabil esti tu). Daca nu vrea sa stricati prietenia, mai bine sa renunte caci un prieten ii va fi mai de folos uneori decat un iubit, caci un prieten bun mai rar gasesti, in schimb, mai are timp de iubiti. Faza cu "mai presus ca ea" nu prea e bine pusa, mai ales daca sunteti prietene. Intre voi trebuie sa fie acea legatura fraterna si sa va simtiti egale. Imi place in schimb de tine ca esti altruista. Daca tie nu-ti place de musculosul respectiv, ai putea sa vorbesti cu el...

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Si prietenei tale ii e lene sa-si faca cont pe TPU nu?

| alinbrd a răspuns:

Copil.Nu poti sa fortezi pe cineva sa te iubeasca.

| love1angel a răspuns:

Nu stiu dar daca tu il iubesti intr-adevar pe el trebuie sa lupti pentru el

| blddeea a răspuns:

Nu te mai stresa atat de mult ca nu te place un baiat. Asa cum tu il placi pe el si astepti un semn de la el asa poate stau si alti baieti care te plac si asteapta un semn de la tine. Intr-o relatie nu este de ajuns ca doar unul sa se implice ci de amandoi. Atata timp cat el o place pe prietena ta intreab-o si pe ea cat la suta il place, si lasa-i pe ei doi sa isi incerece norocul intr-o relatie, iar tu indreapta-ti privirea catre un alt baiat. Si poti sa fii mandra ca ai ajutat sa se formeze un cuplu de doua persoane care se plac reciproc (prietena ta si baiatul pe care il placi).