| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Hola TPU! E adevarat ca daca faci dragoste, sanii ti se dezvolta si cresti mai repede? Vreau mai multe informatii!:XMultumesc anticipat!:*

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat. Este doar o minciuna cu care baietii smecheri pacalesc fete prostute.

| ConnstanntiN a răspuns (pentru Brigaela):

Oare? happy

| Brigaela a răspuns (pentru ConnstanntiN):

100%

| ConnstanntiN a răspuns (pentru Brigaela):

Eu as zice sa te mai gandesti...si sa imi spui cand ti-ai inceput viata sexuala nu te dureau sanii si iti pareau ca sunt mai mari? happy

| Brigaela a răspuns (pentru ConnstanntiN):

Sigur ca nu ma dureau si nu mi se pareau ca sunt mai mari, asa cum nici unei fete nu i se pare (ma rog, in afara de cele foarte prostute, carora doar li se pare) E de domeniul evidentei. Eu ma mai gandesc, dar degeaba. Sunt convinsa ca stii ca marimea sanilor este conditionata genetic, ceea ce spune ca o femeie va avea sanii exact de dimensiunea stabilita in viata intrauterina, fie ca isi incepe viata sexuala la 15, 20, 25 de ani sau ramane virgina pana la adanci batranete. Tu faci parte dintre baietii care pacalesc asa fetele, sau ai fost fraierit in asemenea hal ca ai inceput sa si crezi in ciuda notiunilor de anatomie si genetica invatate la scoala?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Cine a râs de tine?
Este un mit fals.
Nu mai crede în gura lumii, ai grijă să nu pici în capcane!
Pa, pa.

| Narcis2007 a răspuns:

Inbatranesti mai repede

| frumusikgirl1 a răspuns:

Eu stiam ca daca faci dragoste te opresti din dezvoltare dar in fine.

| Alexandru0007 a răspuns:

O daa.iti cresc peste noapte.sexul e o activitate care te solicita fizic dar asta nu inseamna ca iti creste ceva.astea sunt basme.

| raluk018 a răspuns:

Au loc schimbari in organism,si in viata ta,in general,cele majore sunt de ordin sentimental, social, psihic...fizic,nu afecteaza, ti se regularizeaza ciclul, te vei dezvolta normal in continuare

| LULUTZAwhitYOU explică:

Multumesc mult brigaela[banuiesc gabriela]...Dar ai putea sa imi dai mai multe informatii>? Gen:ce riscuri sunt, la ce varsa er fii indicat sa iti incepi viata sexuala...Informatii de acest gen:XMultumesc mult

| Brigaela a răspuns (pentru LULUTZAwhitYOU):

Varsta minima de la care o fata isi poate incepe viata sexuala fara riscuri este de 17 ani si jumatate. Moral si normal este totusi sa astepte pana la 18 ani. Viata sexuala, inceputa la varsta asta si cu minime responsabilitati, nu prezinta riscuri. Care sunt responsabilitatile: 1. analizele obligatorii inainte de inceperea vietii sexuale (HIV, virus B si C pentru cel care nu a mai avut activitate sexuala si, suplimentar, VDRL, HPV si Chlamydia daca partenerul a mai avut activitate sexuala). 2. mersul regulat la ginecolog, incepand din prima luna de la debutul vietii sexuale si apoi o data pe an daca nu sunt probleme deosebite. 3. folosirea unei metode de contarceptie adecvate. la inceput e recomandat prezervativul (dezvirginarea este mai putin dureroasa). la prima consultatie ginecologica, daca analizele au fost in regula, fata poate cere contarceptive orale, asta insemanand ca pe perioada tratamentului va merge la ginecolog de doua ori mai des (o data la 6 luni). 3. constientizarea faptului ca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura si stabilirea conduitei in caz de sarcina neprogramata (cine isi asuma cheltuielile, unde va locui gravida si apoi mama cu copilul, etc). daca toate astea sunt indeplinite, viata sexuala aduce numai placere si asigura o viata echilibrata si interesanta.

| ConnstanntiN a răspuns (pentru Brigaela):

Clar...nu am nimic cu tine si nu o lua in nume de rau, dar dupa ultimul tau raspuns tind sa cred ca nu ai gustat din fructul oprit straight face

| Brigaela a răspuns (pentru ConnstanntiN):

Sunt casatorita de 7 ani si am o viata sexuala perfecta. Asta iti poate arata cat de mult gresesti si ca nu ai nici o legatura cu realitatea.

| ConnstanntiN a răspuns (pentru Brigaela):

Ce te face sa crezi ca eu nu sunt in aceeasi situatie? dar stai, nu ma nevoie de raspuns, se vede prin faptul ca esti taioasa in cuvinte, oare o fii cum zici? sau esti doar frustrata ca nu ai parte de asa ceva? happy

| Brigaela a răspuns (pentru ConnstanntiN):

Poti fi in aceeasi situatie (adica insurat), dar esti convinsa ca nu sunt activa sexual (desi sunt) asa cum esti convins ca sanii cresc dupa inceperea vietii sexuale (desi ai invatat la scoala suficiente informatii ca sa fii perefct convins ca nu e asa). De la un capa la altul gresesti, dar esti foarte convins si prezinti ca sigure informatii false. Nu sunt taioasa, dar cadem in penibil contrazicandu-ne pe ceva evident si simplu. Nu imi dau seama daca sustii asta doar asa, de placerea sustinerii unor absurditati sau chiar poti crede asemenea prostii. dar in orice caz, e trist... Afirmi ca nu as avea parte de ce? Sani mari am avut intotdeauna (poti sa te uiti in poza mea), iar viata mea sexuala este buna. Ce frustrare as putea avea?

| ConnstanntiN a răspuns (pentru Brigaela):

Clar...esti femeie...nu am ce sa iti cer, cum te suporta sotul? happy "Sunt casatorita de 7 ani si am o viata sexuala perfecta." oare o ai atat de perfecta? spune-ne si noua reteta. Si dupa cum e de asteptat, stiu :-J. tu trebuie sa ai ultimul cuvant de spus, fiecare a inteles ce a vrut din conversatia asta, eu te-as ruga sa revii putin la normal e tot ce-ti cer. Multumesc.

| Brigaela a răspuns (pentru ConnstanntiN):

Faptul ca sustin ceva corect e neaparat anormal? nu cred. cum am o viata sexuala perfecta? Nu e simplu. ne respectam reciproc, ne potrivim foarte bine, ne cunoastem corpurile foarte bine prin prisma experientei indelungate impreuna si nu avem nici un fel de inhibitii in intimitate. La asta se adauga ingredientul magic: ne iubim mai mult decat in ziua in care ne-am casatorit, dar probabil mai putin decat ne vom iubi peste 10 ani.

| ConnstanntiN a răspuns (pentru Brigaela):

Ok :-J imi cer scuze daca te-am suparat cu ceva, iti doresc numai bine.

| Th38Vi0laT0R a răspuns:

Hai sa ne-o tragem toti ca o sa crestem de 2 m si ne facem ca si culturistii, musculosi... Sa fim seriosi.Sexul este o activitate care solicita muschi din alte parti si stitii la ce ma refer.

| CatyDinamovistu a răspuns:

Ti se lasa sanii daca faci dragostehappy