| Deyutzikaa a întrebat:

E o poveste mai lunga,dar o sa incerc sava fac un rezumat. Acum un an,un an jumate m-am despartit de fostul.El era tare badaran,ma insela, ma facea sa ma simt prost.Imi spunea ca sunt grasa. Faptul ca mi-a spus asta, m-a facut sa imi pierd increderea in sine.A urmat o perioada cand m-am apucat de slabit.Acum,de 8 luni am prieten nou si ne intelegem foarte bine, e exact opusul fostului.Insa eu tot sunt complexata de corpul meu si mi-e frica ca o sa il pierd si pe el. El imi spune ca ma iubeste asa cum sunt,dar sunt constienta ca e loc si de mai bine. Oricum el este un tip care poate sa aiba orice fata si gandul asta ma infioara cel mai mult. El este plecat momentan in strainatate si vorbim pe mess, telefon in fiecare zi.Imi arata ca ma iubeste, dar sunt foarte nesigura pe mine. Ce as putea face ca sa ii arat si mai mult ca il iubesc? Cum as putea sa il tin langa mine?

Răspuns Câştigător
| sonyericson a răspuns:

Daca fotul tau iubit te iubea nu iti zicea asa, si prietena mea zicea ca vrea sa slabeasca ca vrea la sala chestii din astea dar eu ii ziceam ca nu are nevoie ca eu o iubesc cum este ea si ca arata bine cum e, nu as putea sa ii zic ca este grasa chiar daca as vedeao grasa, mai ales partea cu inselatul daca te iubes nu facea asa ceva! eu o iubesc tare mult pe prietena mea si nu Iasi face una ca asta niciodata si ii ziceam ca o vreau numai pe ea si ca o iubesc! cred ca si din asta a inceput sa fie asa indiferenta cu mine pentru ca am pupato prea mult in cur...
Eu zic sa ii dai sms de dimineata si seara de nb cu te iubeschappy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita, daca doreste sa plece, tot pleaca, indiferent de ce spui sau faci tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Ai linistit-o! laughing

| Vix999 a răspuns:

Draga mea, daca tu nu te iubesti ..cum poti avea pretentia sa te iubeasca altii?
Si hai sa-ti zic un secret : barbatii cand iubesc sau cand sunt in pat nu sunt asa atenti ca noi la detalii (colacei, celulita etc).
Nu faci decat sa-l indepartezi cu nesiguranta ta. Se va satura sa iti tot repete ca te place asa cum esti.
Ai incredere in tine. Gandeste-te ca el te-a ales si te alege in fiecare zi.
Cu siguranta ai foarte multe calitati. Si daca mai ai si forme...cu atat mai binewinking
Sunt muuuulti barbati carora le plac femeile cu forme, nu cele slabe si drepte.
Important este ca el sa se indragosteasca de felul tau de a fi, nu de corpul tau pentru ca ghici ce : daca ai fi fotomodel si i-ar placea corpul cel mai mult de tine ar fi o problema mult mai grava decat daca esti o fata perfect normala, sexy si iubeste felul tau de a fi...te iubeste pe tine ca intreg.
Lasa paranoia si ai incredere in tine. Arata-i ca te consideri o femeie puternica, sexy, frumoasa...si asa te va vedea si el. Arata-i ca esti nesigura, paranoica, urata...si asa te va vedea si el.
De la tine pleaca totul.
Si daca tii tu neaparat sa mai slabesti... apuca-te de un sport. Iti recomand dansul pentru ca iti face corp frumos si iti lucreaza muschii frumos.

| rtvskyline a răspuns:

Dragostea nu se masoara in kgwinking

| Petru_Pantea_1968 a răspuns:

Cat de grasa poti fi sa nu te placa cineva? 120-150 kg? Eu mai repede as renunta la tine pentru complexele ce le ai nu pentru kilograme. Daca poate sa aiba orice fata si e cu tine nu corpul tau l-a atras ci valoarea ta. Bucura-te