| Mihai_3714 a întrebat:

Hye TPU. Imi place de o fata din scoala de la mine... este intr-o clasa alaturata( eu sunt in clasa. 10 iar ea in clasa. 9 ). Nu ne cunoastem deloc, doar din priviri. As-i vrea sa stiu cum as-i putea proceda in cazul acesta.
mersi, funda

Răspuns Câştigător
| cossmy a răspuns:

Cum sa'i spuna frate salut...nici macar n'o cunoaste, si s'o salute asa d nebun... fa si tu ca in filme. impiedica'te si da'i ceva p jos. Spune'i scuze, intreab'o cum o cheama, daca mai poti s'o ajuti cu ceva, etc.si gasesti u subiecte d vb, mai ale sk sunteti in ac liceuwinking

2 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Ehh... si la mine la liceu sunt multe fete. Faza e ca poate chiar daca imi place vreuna nu ii dau atentia aia ca sa par ca imi place.

In cazu tau...
Pai se uita la tine cand te vede? conteaza stii, ca daca tu te uiti la ea ca o placi siea merge cu nasu pe sus si se uita dupa pasari, nu are rost sa te implici.
Cum ar trebui sa faci?
Pai sa zicem ca o vezi iar, pe colidor.(mai 1 fa-ti un plan de vorbire, cu ce vrei sa ii spui si fi sigur pe tine, nu te balbaii in fata ei) cand o vezi, cu fete sau singura, du-te la ea.
Ii spui cam asa:
-Buna, ce faci? - sa nu fi tantalau sa te balbai gen "aaaaaa... bunaaaaa"
-ea iti va raspunde putin derutat sau chiar amuzata deci poti continua.
- imi spui si mie cum te cheama? si zambeste putin.
dupa ce iti va raspunde poti continua.

Te-am vazut mereu pe aici si, mi s-a parut ca esti draguta, daca esti asa draguta pe cat esti de frumoasa, as vrea sa te cunosc si eu.
-sigur va zice "da, de ce nu"

esti barbat, da? hai fi curajos. asta e tot. fi curajos si nu ceda.
apropo, uite-te in ochii ei. nu pe cer.

| NeGaTiwE a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa ii spui salut si vezi daca iti raspunde sau incearca sa vorbesti cu ea despre un anumit subiect la scoala o vezi undeva singura si o intrebi pentru inceput ceva de genu aveti profi noi prosti deastia de la scoala si dupa incerci sa mai vorbesti cu ea dupa sa ii iei nr de tel si mai vorbitiwinking nu fi timid