| mateia821 a întrebat:

Ce pot face daca imi place de un baiat? Baiatul e mai timid si nu prea vorbeste, e de la clasa alaturata. Am observat ca se cam uita la mine dar nu stiu ce sa cred. Cum m-as putea baga in seama cu el?

11 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Buna Denisa,
Amandoi sunteti timizi dar poti face un pas catre el.
Poti merge la el sa il intrebi ce face si apoi poate il astepti cand terminati orele puteti iesi la un ceai.
Alta data ii poti lasa un biletel si sa ii spui ca vreti sa va plimbati si numarul de telefon.
Sunt chestii micute dar daca ii place de tine, se va apropia de tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mergi la el în pauză.

| T0T a răspuns:

Începi cu „Bună". După spui orice îți trece prin cap. Simplu.

| oglindasultanului a răspuns:

Da acu' cu netu asta este f usor ii ceri id/Facebook ceva, te uiti ce are pe cont si gasesti ceva de discutat cu el.

| 1997onur a răspuns:

Pai mergi la el și spune-i ca îți place de el bine nu ai cum direct sa-i spui îți dai seama ție rușine nu ai curaj e groaznic dar trebuie sa-i spui adevărul

| haileewatson a răspuns:

Gaseste un subiect de discutie de interes pentru amandoi: muzica preferata, prieteni comuni, activitati de facut in pauza, profesori etc. Pune-i o intrebare si fa cunostinta cu el, gen "Hey, si voi aveti test astazi? Apropo eu sunt Denisa, incantata".

| ZZZZZZS13 a răspuns (pentru haileewatson):

Problema e primul pas...ca pe urma vine totul de la sine daca e mai tupeist unul dintre eihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S au scris romane pe tema asta, tu vrei o solutie aici in 5 randuri?
Si asa, fara sa cunoastem deloc protagonistii?
Vrei sfaturi utile cazului tau sau unele generale, 2 la leu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca tu ai fi mai breaza! Și tu ești timida, dacă nu erai nu mai puneai întrebarea pe TPU.

| MrAM a răspuns:

Te duci la el si ii spui salut, ce faci? Atat ai de facut.

| ZZZZZZS13 a răspuns:

Mentine si tu contactul vizual, vezi ce facehee hee, la un moment dat poate face vreo miscare...Tu vrei sa spui ca nu esti timida daca ne intrebi pe noi cum ai putea sa te bagi in seama cu el?laughingNu prea stiu cum ar proceda o fata... sa vina fetele sa-ti raspundahee hee