| Mihai_3714 a întrebat:

Hye TPU, am nevoie de ajutor. Imi place de o fata de la mine din liceu care invata intr-o alta clasa. Noi ne cunoastem doar din priviri, nu am stat de vorba niciodata.

Problema este urmatoarea: Nu stiu cum sa procedez ca sa pot vorbii cu ea.

Credeti ca este bine sa ma duc la ea si sa i zic ceva de genu`:

-Buna sunt Alex, imi dai si mi-e idul tau sa mai stam de vb.

Voua fetelor cum vi s-ar parea daca un baiat ar fi asa direct? sau mai bine zis voi baietilor cum at-i proceda in cazul meu.

Multumesc... fundita, bentita

4 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Pai. poate nu ar trebui sa fii atat de direct.Cand treci maine pe langa ea mergi mai incet si prefa te ca intri in ea, apoi ii zici:aah, scuza-ma nu am vrut:d apropo, eu sunt mihai! urmand ca de fiecare data cand o vezi sa te uti la ea sau chiar sa vorbiti, iar urmatoarea zi o saluti o intrebi ce face si ii ceri si id.
Sper ca ti-am fost de ajutorthinking

| SlowLikeSnow a răspuns:

Pai o fata ar crede din prima ca baiatul vrea ca ei sa fie prieteni eventual mai mult de atat.Eu asa as crede asa ca poti sa il ceritongue

| Lililala a răspuns:

Nu ii cere id.- eu una as zice ca nu ai destul curaj sa vorbim fata in fata. Incearca sa faci cunostinta cu ea.prezinta-te,intreab-o despre ea, nu sari direct cu id ca e aiurea...incearca sa porti o conversatie, lasa-l incolo de messenger(vrei sa fie prietena ta pe mess sau in real life?)

| ciucalata a răspuns:

Orice. numai vorbeste cu ea te rog eu mult. ideea e sa vb tu personal cu ea, nu o prietena de-a ei, nu printr-o cunostinta de-a ta (pentru ca altfel se complica-chestie testata) bafta!