| valla a întrebat:

imi cer scuze, am si eu o mare problema cu care ma confrunt de 2 luni si jumatate, pai sa incep...am avut o relatie ce a durat ca-m 5 ani si jumatate a fost primul barbat din viata mea, l-am iubit foarte mult... apoi ne-am despartit pentru ca nu ne mai intelegeam deloc, lui nu-i mai pasa de mine si tot asa, am intalnit pe altcineva, a fost ca o dragostea la prima vedere sa zic asa, ne intelegeam foarte bine, doar ca eu ai ca-m simteam lipsa fostului, nu prea apreciam ce aveam langa mine si vb cu el pe mess si nu aveam discutii ceva de genul ce faci, din contra ai mai spuneam ca inca tin la el si el la mine, iar actualul vedea si nu-i venea foarte bine, m-a iertat am trecut, iar apoi eu terminasem cu tot ce insemna fostul o perioada si inainte ca eu cu actualul sa facem 1 an impreuna, iar am vb cu fostul si din nou a vazut el, dar numai simteam nimic pentru ex...actualul a plecat in provincie timp de 3 saptamana iar cand a venit mi-a dat msj ca ramanem prietenii, iar apoi a inceput cosmarul meu, am realizat cat de important era si cat de mult il iubesc, am inceput sa-l stresez cu telefoane si msj, ne-am vazut fata in fata am vb si mi-a zis ca nu mai vrea sa continuam, i-am zis ca imi pare rau si regret tot ce am facut si mi-a zis sa ma gandesc ca daca ma iubeste ma va cauta... a mai trecut 1 luna iar apoi m-am dus fara sa stie el, unde sta numai sa vb dar si atunci mi-a zis ca numai vrea, eu cat timp am stat cu el nu l-am inselat, nu i-am gresit decat ca l-am mintit, nu-mi gasesc linistea de atunci, eu consider ca fiecare om merita o sansa, la prietenii nostri le spune ca nu-i mai pasa de mine, dar in schimb pe mess are la status numai melodii de dragoste... ce sa fac, va rog sa ma ajutati cu un sfat...va multumesc

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Parerea mea este ca tu ai gresit si nu mi-o lua in nume de rau.Cand pui punct unei relatii, nu te mai gandesti la fostul si te dedici cu totul actualei relatii. Pune-te in locul lui, cum te-ai fi simtit daca avea si el o "fosta" si cand era cu tine se gandea sau iti spunea ca inca mai tine la ea? Nu cred ca ti-ar fi picat foarte bine.Actualul mai mult ca sigur a simtit ca inca mai tii la fostul si nu a vrut sa fie pe locul 2, sau roata de rezerva.Acum, cand esti singura presupun, pune-ti ordine in sentimente si va trebui sa hotarasti pe cine iubesti cu adevarat, iar pe celalalt trebuie sa il dai uitarii. Fii mai stapana si mai hotarata in tot ceea ce faci, nu mai juca la 2 capete ca mai rau iti faci. Sa auzim numai de bine!

| valla explică (pentru ASIGURATORUL):

Mersi mult pentru sfat,dar faza e ca am ales deja si pe el il vreau,dar el face pe nebunul,cred ca nici el nu stie ce vrea pana la urma, pentru ca stiu ca inca mai tine la mine si iubirea care mi-o jura el practic eu una nu cred ca se poate uita asa usor, nu stiu ce sa mai zic...

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tu ai incercat sa vindeci ranile trecutului, folosindu-l drept pansament! El a simtit asta si este normal sa procedeze asa! Ce sansa sa iti mai dea? Dragostea nu se invata...se simte si atat!

| valla explică (pentru fabiola):

Mersi mult pentru sfat si crede-ma ca i-am aratat in toate modurile posibile si mai ales de cand numai suntem impreuna, eu stiu ca el inca mai tine la mine, pentru ca imi zicea ca pentru el sunt cea mai importanta si nu inteleg cum iubirea asta a lui se poate duce peste noapte...

| Flav a răspuns:

Pentru mine este clara situatia: cu parere de rau iti spun ca trebuie sa renunti la baiat. El ti-a dat semne clare ca nu doreste sa mai continue relatie, pentru ce sa te amagesti si incerci dragostea cu forta? Cand iubesti, trebuie sa stii cand sa spui stop. Cand iubesti, trebuie sa ai ochii deschisi pentru a nu deveni jucaria cuiva. Incearca sa iei lucrurile de la inceput, dragostea nu se opreste la un baiat.

| DNSK a răspuns:

Stii.cat timp ai nu-ti pasa, nu k nu-ti pasa.da nu-i vezi importanta.cand nu-l mai ai vezi ce inseamna cu adevarat pentru tine. Nu l-ai inselat dar l-ai mintit.cui ii place sa fie mintit? Ei vezi? spune-i frumos k tii la el, k stii cat de mult tine el la tine, spune-i ce simti.da niciodata nu cersi iubire. Asta se castiga (ff usor si se pierde la fel de usor)! nimeni nu te poate ajuta.ii o problema din cauza unei greseli comise. Nu te invinovati pe tine. daca am fi gandit toti cu capul ce gandim cu inima.bine-ar fi fost